Lėkščiasvydžio entuziastai jėgas išbandė turnyre

Lėkščiasvydžio turnyras „Trigubas smūgis“Sausio 3 dieną Trakų Vokėje vyko lėkščiasvydžio turnyras „Trigubas smūgis“, į kurį suplūdo šio sporto mėgėjų būrys iš visos Lietuvos .Turnyre dalyvavo ir entuziastai iš Kauno kolegijos.

Kaip pasakojo šios naujos sporto šakos mėgėjai, „Trigubas Smūgis“ yra penktus metus organizuojamas turnyras, į kurį sportininkai registruojasi individualiai. Anot dalyvių, komandos turnyrui formuojamos burtų keliu, tačiau vis dėlto atsižvelgiama į atvykusių žaidėjų patirtį.

Kauno kolegiją turnyre atstovavo du studentai – Dovydas Čyvas ir Karolis Novikovas, kurie žaidė kartu su kitais 40 sportininkų, atvykusių iš Šiaulių, Kauno, Vilniaus, Kaišiadorių, Klaipėdos ir kitų miestų.

Lėkščiasvydis, dar vadinamas ultimeitu (angl. ultimate) arba frisbiu (angl. frisbee) – bekontaktis komandinis žaidimas, žaidžiamas su 175 gramų skraidančiuoju disku.

Lėkščiasvydis – tai greitas, techniškas, reikalaujantis taktinių įgūdžių, smagus žaidimas su pagrindine garbingo žaidimo taisykle (angl. fair play).

Žaidimo tikslas – pelnyti taškus perdavinėjant diską savo komandos nariams. Taškai pelnomi pagavus diską taškų pelnymo zonoje, panašiai kaip amerikietiškajame futbole arba regbyje, tačiau čia priešingai, žaidėjas turintis diską bėgti negali.

Lėkščiasvydis taip pat išsiskiria tuo, kad šiame sporte nėra fizinio kontakto ir jame nėra teisėjų. Didžiojoje daugumoje turnyrų ar čempionatų teisėjai nedalyvauja ir visus žaidime iškilusius taisyklių pažeidimus skelbia ir sprendžia patys žaidėjai.

You may also like...