Labdaros mugės „Baltasis angelas“ aidai: Medicinos fakulteto studentės kviečia rūpintis sveikata

Medicinos fakulteto studentės kviečia rūpintis sveikataKauno kolegijos Medicinos fakulteto Bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentės matuodamos arterinį kraujo spaudimą aktyviai prisidėjo prie kasmet organizuojamos tradicinės Kalėdų labdaros mugės „Baltasis angelas“.

Gruodžio 5 dieną Kauno kolegija sulaukė daugybę lankytojų, norinčių ne tik įsigyti įvairių meno dirbinių, bet ir pasikonsultuoti sveikatos klausimais. Pirmo kurso studentės Laura Povilaitytė, Emilija Masaitytė, Ingrida Mereymoglu nori akcentuoti nuolat skubančios ir technologijų amžiuje gyvenančios visuomenės dėmesį, jog turime atkreipti dėmesį į savo sveikatą.

Mugės metu išdalinti informaciniai lapeliai, kvietimai nepraeiti, prisėsti ir pasikalbėti – padėjo suprasti, kad turime rūpintis savimi ir savo artimaisiais. Per kelias valandas savo arterinį kraujospūdį spėjo sužinoti apie trisdešimt žmonių.

Medicinos fakulteto studentės kviečia rūpintis sveikata„Kaip žinome, normalus sistolinis yra 120–129 mm Hg, diastolinis – 80–84 mm Hg. Aukštas normalus sistolinis – 130–139 mm Hg, diastolinis – 85-89 mm Hg“, – medicinos terminais informuoja studentės. Norint išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, svarbu žinoti savo kraujospūdžio duomenis: jei arterinis kraujo spaudimas padidėjęs ar sumažėjęs, būtina kreiptis į šeimos gydytoją.

Džiugu, jog lektorės Reginos Balčiūnienės rengiamas studentes Slaugos katedros vedėja Vilma Rastenienė visada skatina tobulėti ir dalyvauti įvairiuose renginiuose. Puikiai paruoštos merginos ne tik matavo arterinį kraujospūdį, bet ir aktyviai skatino kiekvieną labdaros renginio lankytoją prisidėti prie kilnios misijos aukojant stokojantiems pagalbos.

Studentės sulaukė nuoširdžių pagyrimų ir iš mugėje apsilankiusios Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės, ir iš Medicinos fakulteto dekano Juliaus Dovydaičio. Dekanas nuoširdžiai dėkojo lektorei R. Balčiūnienei už veiklos pasauliui puikiai ruošiamus studentus ir kartu džiaugėsi, kad Medicinos fakultetas galėjo prisidėti prie šios mugės.

„Dėkojame visiems už aktyvumą ir tikimės, kad renginio metu išdalintos skrajutės ne tik primins, jog svarbu tikrintis sveikatą, bet ir kitais metais sukvies dar daugiau lankytojų“, – sako studentės.

You may also like...