Kūrybiniai metodai Parkinsono liga sergantiems dovanoja šventinę nuotaiką

Kovo 22 d. Medicinos fakulteto Socialinio darbo katedros lektorės Aušra Kavaliauskienė ir Dainė Krasuckienė kartu su socialinio darbo studentėmis Parkinsono draugijos narius pakvietė į praktinį seminarą „Parkinsono liga: kūrybiniai metodai grąžina prisiminimus ir gerą nuotaiką“.

Planuojant veiklą jau antrus metus vykdomame projekte „Parkinsono liga sergančių asmenų gyvenimo kokybės gerinimas fiziniu ir psichosocialiniu požiūriu“, buvo atsižvelgta į tai, kad dažnai ligos paveiktas žmogaus pesimistiškai regi save, pasaulį ir ateitį. Sunkioms ir liūdnoms mintims veikiant ligonį, dažnai keičiasi jo nuotaika, kyla įvairios abejonės ir apatija ko nors imtis. Nieko neveikimas skatina neigiamą savęs vertinimą ir slogią nuotaiką. Tokiems jausmams ir veiksmams pastiprinant vienam kitą, susidaro užburtas ratas, iš kurio sunku pabėgti. Dėl šios priežasties artimiesiems svarbu įsiklausyti į tai, ką asmuo žino apie save, kaip vertina savo patirtį ir prisiminimus, ką patinka veikti, ką sugeba geriausiai, kas yra svarbu asmeniniam gyvenimui ir santykiams su kitais žmonėmis. Ligos įveikos procese kiekvienam asmeniui būtina suprasti, jog nuotaiką, suvokiant gyvenimo pokyčius, sukuria mintys, o ne patys gyvenimo įvykiai. Tuo tarpu malonūs prisiminimai padeda išryškinti pozityvų savęs vertinimą ir gali būti aktyvios veiklos prielaida.

Artėjančios šv. Velykos buvo pagrindinė seminaro tema ir užduotis, o pasitelkus aktyvius kūrybinius metodus (dailės terapiją), seminaro dalyviams buvo sudaromos galimybės sutelkti savo dėmesį į asmeninę patirtį, analizuoti ir pasidalinti prisiminimais apie šv. Velykų tradicijas šeimose, pabendrauti prie arbatos ar kavos puodelio.

Kūrybiniams gebėjimams atskleisti ir smulkiajai motorikai aktyvinti buvo pasirinktos spalvingos, skirtingos formos ir mozaikų dėliojimui patogaus dydžio medžiagos: pupelės ir makaronai. Visa tai virto velykinio margučio ornamentais.

Atsipalaidavę bendroje ir nuotaikingoje veikloje, seminaro dalyviai su džiaugsmu vertino vieni kitų pasiekimus, dalinosi linksmomis istorijomis apie asmenines šventines patirtis. Komentuodami savo darbelius, sergantieji dalinosi įspūdžiais: „simbolizuojame gyvybę, kovojam prieš tamsumas“, „kiaušinis – gyvybės simbolis“, o „šv. Velykos – naujos jėgos, nauji įspūdžiai“, „norėjome pavaizduoti pasaulį, gėrį ir blogį, pusiausvyrą, ir kad gėris visada būtų priešaky“.

Iniciatyvoje dalyvavusios studentės, Greta Žemaitytė, Kamilė Armonavičiūtė, Eglė Čekavičienė, Greta Eglinaitė, Neringa Jankauskienė, Ieva Juodaitytė ir Emilija Venckevičiūtė, neslepia, jog pozityvūs seminaro dalyvių vertinimai skatino planuoti naujus renginius.

Kūrybiniai metodai Parkinsono liga sergantiems dovanoja šventinę nuotaikąKūrybiniai metodai Parkinsono liga sergantiems dovanoja šventinę nuotaikąKūrybiniai metodai Parkinsono liga sergantiems dovanoja šventinę nuotaikąKūrybiniai metodai Parkinsono liga sergantiems dovanoja šventinę nuotaiką

You may also like...