Krepšininkus treniruojantis Rolandas Rakutis: „U 18 Europos čempionate iškovojome sidabrą“

Trenerio Rolando Rakučio 2016 m. karjerą vainikavo sidabrinė vieta U 18 Europos čempionate. Andriaus Fioklino fotografijaKauno kolegijos pirmosios krepšinio komandos vedlys Rolandas Rakutis, Vadybos ir ekonomikos fakulteto Sporto vadybos katedros dėstytojas, Lietuvos vaikinų U 18 krepšinio rinktinės trenerio asistentas, į Lietuvą iš Turkijoje vykusio Europos jaunių krepšinio čempionato grįžo su puikiomis žiniomis – iškovotas sidabras ir kelialapis į Pasaulio jaunimo U 19 vaikinų krepšinio čempionatą! Apie nuveiktus darbus, įgytas patirtis ir ateities planus trenerį kalbina Kauno kolegijos e. leidinys „Diktum faktum“.

Kaip vertinate lietuvaičių pasirodymą Turkijoje vykusiame čempionate?

Šis Europos čempionatas turėjo vykti vasarą, tačiau prieš pat varžybas įvyko karininkų pučas, kurio metu buvo siekiama nuversti Turkijos prezidentą. Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) baimindamasi dėl dalyvių saugumo, nusprendė atidėti čempionatą kol stabilizuosis politinė situacija. Tad U 18 Europos čempionatas pirmą kartą istorijoje įvyko žiemą.

Nuo pasirengimo vasarą pasikeitė ir komandos sudėtis: keli gabūs krepšininkai sportuoja ir žaidžia Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), sezono viduryje nebuvo galimybių atvykti atstovauti Lietuvą. Kadangi turėjome labai minimaliai laiko pasiruošti čempionatui, planavome, kad gerinsime žaidimą čempionato eigoje, nes kai kurie žaidėjai atskrido iš savo komandų užsienyje tiesiai į Turkiją.

Pradžia buvo labai sunki, bet po truputį įsibėgėjome ir nukeliavome iki pat finalo. Finale pralaimėjome prieš Prancūzijos rinktinę, tad natūralu, kad nuaidėjus paskutiniajam teisėjų švilpukui jutome nusivylimą. Tikrai tikėjome, kad galime iškovoti aukso medalius, tačiau, kiek atslūgus emocijoms, suvokėme, kad pasiekėme iš tiesų labai daug. Labai džiaugiamės iškovotais sidabro medaliais ir kelialapiu į pasaulio čempionatą.

Kokios žaidėjų ir trenerių savybės šiame čempionate padėjo iškovoti lyderių pozicijas?

Trenerio Rolando Rakučio 2016 m. karjerą vainikavo sidabrinė vieta U 18 Europos čempionate. Andriaus Fioklino fotografijaKantrybė, tikėjimas, kovojimas, vieningumas ir vienas kito palaikymas iki paskutinių sekundžių padėjo pasiekti užsibrėžtus tikslus. Šiame čempionate pavyko ne kartą atsitiesti atrodytų iš beviltiškų situacijų: tiek su Izraeliu, tiek ir su Rusija pasiekti pergales padėjo kova iki paskutinių sekundžių.

Kai pats tiki, kovoji ir atiduodi širdį, tada ir fortūna padeda!

Ką Jūs pats asmeniškai pasisėmėte iš šios pergalės?

Trenerio Rolando Rakučio 2016 m. karjerą vainikavo sidabrinė vieta U 18 Europos čempionate. Andriaus Fioklino fotografijaKiekvieno trenerio svajonė sudalyvauti tokio rango varžybose, kur susirenka patys talentingiausi aštuoniolikamečiai krepšininkai iš visos Europos. Didžiausią įspūdį paliko rinktinės kolegų trenerių ir viso personalo profesionalus požiūris į savo darbą ir mūsų lyderių papildomas darbas prieš treniruotes ir po jų – buvo skiriamas didelį dėmesys traumų prevencijai, technikos elementų tobulinimui.

Džiugina, kad mūsų jaunimas tiek krepšinio aikštelėje, tiek ir už jos ribų elgėsi kaip tikri profesionalai. Pasisėmiau neįkainojamos patirties, kurią tikrai pritaikysiu trenerio darbe.

Planuose – Pasaulio jaunimo U 19 vaikinų krepšinio čempionatas. Kaip jam ruošitės?

Pasaulio U 19 vaikinų krepšinio čempionatas vyks Egipte 2017 m. liepos mėnesį. Įprastai pasirengimas čempionatui trunka apie mėnesį laiko, kuomet komanda stovyklauja kartu, sužaidžia apie 10 draugiškų rungtynių.

Lietuvos krepšinio federacija sudaro tikrai puikias sąlygas rinktinėms rengtis čempionatams ir siekti pačių aukščiausių tikslų.

Treniruojate Kauno kolegijos vaikinų krepšinio rinktinę. Kokios sėkmės lydėjo ir buvo įveikti iššūkiai 2016-aisiais?

Kauno kolegijos krepšinio komandą treniruoju aštuntą sezoną. Labai džiaugiamės, kad pavyko išsikovoti teisę žaisti aukščiausioje studentų lygoje (esame vienintelė Lietuvos kolegija žaidžianti Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) I grupėje), kur galime kaip lygūs rungtyniauti su stipriausiais Lietuvos universitetais.

2016 m. pasikeitė trys ketvirtadaliai komandos, atėjo daug perspektyvių naujų žaidėjų, tad į komandos tikslus žiūriu kai į ilgalaikę perspektyvą. Norint sulipdyti komandą pajėgią LSKL kovoti dėl medalių, vieno sezono neužtenka.

Kauno kolegijos krepšininkai visuomet nudžiugina ryžtu ir užsidegimu savo sirgalius. Tad kokie nauji vėjai numatomi jūsų sporto kovų kelyje 2017-aisiais?

Nepriklausomai nuo sudėties visada Kauno kolegijos studentams skiepiju, kad norint pasiekti gerų rezultatų, reikia sunkiai dirbti ir kovoti dėl kiekvieno centimetro aikštelėje. Visų rungtynių nelaimėsi, bet jeigu žaidėjai maksimaliai atiduoda visas pastangas ir gali drąsiai pasakyti, kad atliko viską geriausia, ką gali šiandien, – esu įsitikinės, kad tiek asmeninės, tiek komandinės pergalės bus pasiektos.

Šiuo metu LSKL rikiuojamės penktoje vietoje ir turime neblogus šansus pirmą kartą patekti į atkrintamąsias varžybas. O Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) A lygoje esame patyrę vieną pralaimėjimą ir esame vieni lygos lyderių. Jeigu pavyks išlaikyti branduolį, anksčiau ar vėliau rezultatas „ateis“. Šiek tiek kantrybės ir daug sunkaus darbo.

Ko palinkėtumėte Kauno kolegijos ir visos Lietuvos krepšininkams Naujųjų metų proga?

Krepšininkams visada noriu palinkėti stiprios sveikatos, kad nebūtų traumų. Taip pat noriu palinkėti, kad siektų savo tikslų ir įgyvendintų savo svajones.

Ačiū už pokalbį. Sėkmės.

You may also like...