Konkursas „Fotografuoju ir saugau gamtą“

 

Dėmesio, konkursas pasibaigė. Laimėtojai skelbiami „Diktum faktum“ „Facebook“ paskyroje.

Kokį pirkinių maišelį renkiesi? Popierinį, medžiaginį ar plastikinį? Susimąstyk apie gamtos taršą, dalyvauk konkurse „Fotografuoju ir saugau gamtą“ bei laimėk Kauno kolegijos įsteigtus prizus – medžiaginius maišelius.

PIREŠ DALYVAUDAMAS KONKURSE SUŽINOK KELETĄ FAKTŲ

https://pixabay.com fotografijaKiekvienas Europos Sąjungos pilietis kasmet sunaudoja apie 500 plastikinių pirkinių maišelių ir daugumą iš jų panaudoja tik vieną kartą. Kasmet 8 mlrd. maišelių patenka į upes ir ežerus arba užteršia gatves ar kaimo vietoves. Jūrų gyvūnai, prariję plastiko daleles netyčia arba palaikę jas maistu, gali uždusti.

Teigiama, kad plastikiniai maišeliai gamtoje suyra per 10–20 metų, o vietose, kur jų nepasiekia saulės spinduliai ir medžiagas ardantys mikrobai, plastikinis maišelis gali išsilaikyti net 400 metų. Nors popieriniai maišeliai suyra žymiai greičiau, tokiam maišeliui pagaminti sunaudojama penkis kartus daugiau energijos nei standartiniam polietileno ir du kartus daugiau nei suyrančiam maišeliui pagaminti.

Užuot naudojęs plas­tikinius bei popierinius maišelius, kurie teršia gamtą, su sav­imi turėk daugkart­inį medži­ag­inį maišelį. Šiandien puiki proga jį gauti atlikus gerą darbą ir sudalyvavus konkurse „Fotografuoju ir ir saugau gamtą“.

KONKURSO TAISYKLĖS

1. Nufotografuok ne vietoje išmestą plastikinį maišelį ar kitą šiukšlę, o gal višą šiukšlių „puokštę“ (fotografuoti gali ir savo mobiliuoju telefonu).

2. Būk gamtos draugas: jei fiziškai įmanoma, pakelk šiukšlę ir išmešk ją į deramą vietą.

3. Nuotrauką patalpink Kauno kolegijos e. leidinio „Dictum factum“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje (kaip komentarą po konkursą skelbiančiu įrašu) arba atsiųsk ją e. paštu rasa.gaiziunaite@go.kauko.lt).

4. Jei nesunku, parašyk vietą, kurioje buvo palikta šiukšlė.

5. Konkursas tęsiasi iki 2016 m. birželio 5 dienos.

6. 3 laimėtojai, išrinkti burtų būdu, bus paskelbti 2016 m. birželio 6 dieną.

7. Prizai – Kauno kolegijos logotipu papuošti medžiaginiai maišeliai.

8. Dėl prizų atsiėmimo bus susisiekta asmenine žinute socialiniu tinklu „Facebook“ arba e. paštu.

9. Dalyvauti gali visi! Sėkmės!

Jūsų laukia štai šie ekoprizai

You may also like...