Kauno kolegijos absolventas tarptautiniuose čempionatuose pergales skina kaip obuolius

Kolegijos absolventas tarptautiniuose čempionatuose pergales skina kaip obuoliusKauno kolegijos absolventas, kineziterapeutas Marius Jurgelaitis balandžio 7 dieną teisėjaus Tarptautiniame studentų masažo čempionate, kurį tradiciškai rengia kolegijos Medicinos fakultetas. „Iš esmės man nepatinka, kai mane vadina profesionaliu čempionu,“ – kuklinasi M. Jurgelaitis, nors būti kukliam jam tikrai nebūtina. Vaikino rankose – visa eilė pergalių, iškovotų Lietuvos ir tarptautiniuose masažuotojų čempionatuose. Jis ir VII-tojo „Lietuvos SPA masažuotojų čempionato“ nugalėtojas, ir X-ojo Baltijos šalių masažo čempionato antros vietos laimėtojas. Naujausia pergalė itin glosto širdį – praėjusių metų pabaigoje M. Jurgelaitis Maskvoje vykusiame IX pasaulio masažo čempionate iškovojo pasaulio čempiono taurę. Tačiau Birštono viešbutyje ,,Royal SPA Residence“ dirbantis M. Jurgelaitis išlieka santūrus ir sako, kad pergalės vis dėlto kainuoja. Jūsų dėmesiui – interviu su Kauno kolegijos absolventu.

Išduokite paslaptį – kaip galima šitaip skinti pergales?

Nepaneigsime, kad kartais laimėti padeda sėkmė, kartais – didžiulis darbas. O kartais – jų abiejų dermė. Pripažįstu, šiais metais man šypsojosi fortūna, bet pastangų buvo įdėta labai daug. Labai džiaugiuosi, kad visuomet šalia buvo puiki komanda. Gal tuomet visi, kas prisidėjo yra čempionai.

Kodėl dalyvaujate tokiuose čempionatuose? Kas Jus skatina, stimuliuoja?

Dar išbandydamas jėgas Lietuvoje jaučiau, kad subrendau kaip profesionalas dalyvauti tokio lygio čempionatuose. Smagu, kai mano potencialą ir galimybes pastebėjo ir įvertino kolegos bei man svarbūs žmonės. Dalyvauju dėl paprastų dalykų – tai suteikia labai daug patirties ir žinių. Čempionatuose aš asmeniškai save galiu įsivertinti kaip specialistą, tą daro ir teisėjai. Patirtis, profesionalumas, tobulėjimas – štai kas mano stimulai! Aišku, maloniausias viso to atpildas – įvertinimas, kad esi tarp geriausių.

Kolegijos absolventas tarptautiniuose čempionatuose pergales skina kaip obuolius

Papasakokite apie čempionatą Maskvoje. Kokių minčių lydimas važiavote? Ar kas padėjo ruoštis? Ką pagalvojote išgirdęs apie savo laimėjimą?

Į Maskvą išvykome keturiese, man padėjo visa komanda. Čempionate dalyvavo 21 dalyvis, atvyko iš Ukrainos, Baltarusijos, Moldovos, Izraelio, Rusijos. Komisiją sudarė 11 teisėjų iš įvairių Europos šalių. Važiavau pasitikėdamas savimi, iki čempionato dienos nejaučiau didelio streso, todėl galėjau susikaupti ir jaustis labiau atsipalaidavęs. Visuomet siekiu aukščiausių rezultatų, todėl tikėjausi būti įvertintas. Kai išgirdau savo vardą, kad esu skelbiamas pasaulio masažuotojų čempionato nugalėtoju, norėjau šaukti ir džiaugtis. Na, nepratrūkau, bet ši akimirka buvo jaudinanti ir suvirpino širdį.

Kaip trumpai apibūdintumėte savo asmeninę šiandienos profesinę filosofiją? Kas jūsų darbe svarbiausia?

Stengiuosi ir toliau tobulėti dalindamasis, perduodamas savo žinias kitiems. Tai verčia mane domėtis tuo ką darau – ir į plotį, ir į gylį. Pagarba ir meilė žmogui, nuolatinis tobulėjimas, natūralumas, harmonija tarp penkių elementų: kvapo, skonio, šviesos, garso, lytėjimo.

Kodėl Jūsų profesinis pasirinkimas – kineziterapija? Gal buvo žmogus ar įvykis, padėjęs apsispręsti? Kokius pasirinkimus svarstėte mąstydamas apie ateities profesiją?

Pats nuo vaikystės buvau labai aktyvus, sportavau, judėjimas man buvo svarbus. Norėjau pažinti organizmo funkcijas, perprasti patį judėjimą. Paauglystėje pradėjau mąstyti apie mediciną. Kuomet artimiesiems buvo taikoma reabilitacija – kineziterapija, masažai, fizioterapija – nuo to laiko pradėjau save matyti būtent šioje srityje.

Kada baigėte studijas Kauno kolegijoje? Kaip vertinate jų turinį?

Studijas baigiau 2010 metais. Dabar turbūt daug kas pasikeitę. Tuomet studijuojant gavau nemažai – ir teorinių žinių, ir praktinių įgūdžių. Studijos buvo paremtos fundamentaliais medicinos mokslo pagrindais ir naujovėmis. Visos disciplinos turėjo naudos. Nors studijuojant taip ir neatrodė…

Kokių asmenybės savybių reikalauja masažas? Kas svarbiausia masažo procese?

Reikia be išlygų, be išskirtinumų mylėti visus žmones. Masažas nėra vien mechaninis judesių atlikimas, kontaktas su kitu žmogumi. Reikia vidinių savybių: dėkingumo, pagarbos, nuoširdumo, dėmesingumo ir daug kitų. Taip pat masažo procesą paveikia aplinka, visi pojūčiai – kvapas, skonis, šviesa, garsas, lytėjimas… Visa tai, ką išvardinau, turi harmoningai derėti. Štai tada galėsime pasiekti aukščiausių rezultatų.

Ką patartumėt jauniems žmonėms, dar tik besirenkantiems profesiją arba ką tik baigusiems studijas?

Patarčiau niekuomet nesustoti. O jei atradote mylimą sritį, specialybę – dėkite kuo daugiau pastangų tobulėti einant tuo keliu. Norint pasiekti daugiau nei kiti, turime išeiti iš komforto zonos, kuri mus tik savyje uždaro.

Labai ačiū už patarimus ir pokalbį. Sėkmės.

You may also like...