Kolegijoje moksleiviai sėmėsi pirmosios pagalbos žinių

Teisingi veiksmai gali išgelbėti gęstančią gyvybę, o klinikinės mirties ištiktą asmenį – paprastas praeivis. Kaip išlaikyti koncentraciją ištikus nelaimei, padėti praradusiam sąmonę, apalpusiam, užspringusiam, nudegusiam, apsinuodijusiam žmogui, kaip taisyklingai sutvarstyti kraujuojančią žaizdą arba lūžį? Kauno kolegijos Medicinos fakultetas ir Kauno technikos profesinio mokymo centras vasario 28 dieną pasirašė bendradarbiavimo sutartį, siekiant mokyti ir šviesti visuomenę sveikatos ugdymo klausimais. Pirmasis bendradarbiavimo vaisius – kovo 14 dieną Medicinos fakulteto Slaugos katedroje vykęs seminaras-pamoka Kauno technikos profesinio mokymo centro moksleiviams „Veiksmai, teikiant pirmąją pagalbą“.

Seminarą-pamoką organizavo tęstinių studijų vedėja Rasa Juozapavičienė, Slaugos katedros vedėja Vilma Rastenienė ir lektorė Dalė Smaidžiūnienė. Jo metu moksleiviai sužinojo, kaip apsaugoti arba išgelbėti save ir kitą, apsinuodijusį lakiomis medžiagomis, įvykus nudegimui dėl aukštos temperatūros (ugnies, karštų skysčių, garų, įkaitusių daiktų),  ultravioletinių (saulės, kvarco lempos arba jonizuojančių spindulių, cheminių medžiagų bei elektros. Slaugos katedros dėstytojos kartu su trečio kurso Bendrosios praktikos slaugos studijų programos studentėmis suteikė praktinių ir teorinių žinių, kaip tvarstyti žaizdas, įmobilizuoti lūžusias kūno vietas ir suteikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Teikiant pirmąją pagalbą svarbu ne tik puikūs praktiniai įgūdžiai, bet ir žinios, kaip taisyklingai naudotis medicininiais prietaisais. Susitikimo metu mokiniai buvo supažindinti su defibriliatoriumi. Šį prietaisą Kauno mieste galime rasti autobusų, traukinių stotyse, Rotušėje, Kauno miesto savivaldybėje, prekybos centruose „Akropolis“, „Mega“, visose LIDL parduotuvėse, kai kuriuose sporto klubuose, odontologijos klinikose ir kt.

Kauno technikos profesinio mokymo centro moksleiviai seminaro metu įsidėmėjo, kad teikiant pirmąją pagalbą pirmosios 5–7 minutės yra pačios svarbiausios tolimesniam žmogaus gyvenimui, todėl privalu pradėti jį gaivinti nedelsiant.

You may also like...