KK SA prezidentas: „Visada norėjau studijuoti Kauno kolegijoje“

KKSA prezidentas: „Visada norėjau studijuoti Kauno kolegijoje“Kauno kolegijos studentų atstovybei (KK SA) nuo šių metų gegužės vadovauja Vadybos ir ekonomikos fakulteto antro kurso studentas prezidentas Jonas Leitys. Šiuo metu Jonas pagal „Erasmus“ mobilumo programą studijuoja Prancūzijoje, bet nepamiršta ir Kauno kolegijos. Jonas siunčia visiems linkėjimus, o mes studentams primename apie prezidento požiūrį į gyvenimą, studijas ir, žinoma, KK SA.

 

Tavo biografija trumpai.

Esu kaunietis, nuo pirmos iki pat dvyliktos klasės lankiau ir baigiau Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinę mokyklą (anksčiau vadinosi Kauno Salomėjos Nėries vidurinė mokykla). Tapau Kauno kolegijos studentu. Čia užtikrintai pasirinkau Verslo vadybos studijas.

Koks Tavo gyvenimo moto?

Su KK SA viceprezidente Modesta GrakauskaiteNedaryk nei vienam žmogui to, ko nenori, kad būtų daroma tau.

Kodėl pasirinkai studijas Kauno kolegijoje?

Visada norėjau studijuoti šioje aukštojoje mokykloje, nes čia stiprus praktinis specialistų parengimas. O aš pats labiau mėgstu praktines užduotis negu teorines. Taip pat žinojau, kad Kauno kolegijoje daug studentiškų veiklų, iniciatyvų. Tad jau stodamas čia pamaniau, kad norėčiau atsiskleisti ir tobulėti ne tik studijuodamas, bet ir užsiimdamas studentų atstovavimo veikla.

Projektuoji savo ateitį po studijų? Pasidalink savo vizija, kuo būsi užaugęs?

Į studijas ir karjeros projektavimą žvelgiu atsakingai. Tikiuosi ne vien tik pagauti sėkmę, o kryptingai tobulėti, rasti perspektyvią darbo vietą, kurioje toliau galėčiau augti ir kilti karjeros laiptais.

Kaip atradai KK SA?

KK SA atradau labai paprastai. Dar prieš stodamas į Kauno kolegiją, žinojau nemažai apie šios organizacijos veiklą. Studentija kalba, jog ypač aktyviai KK SA reiškėsi susikūrus Kauno kolegijai. Kai įstojau, viskas buvo nauja ir neatrasta, todėl viskam pažinti reikėjo nemažai laiko. Tačiau pirmame kurse praėjus didžiosioms metų šventėms, pastūmėtas artimo žmogaus, kuris mano jaunatvišką entuziazmą vis nukreipdavo tinkama linkme, radau laiko KK SA. Įsitraukęs į organizacijos veiklas, pritaręs jos tikslams ir siekiams, skyriau visą savo laiką ir dėmesį darbui Kauno kolegijos studentų labui.

Kas šiandien tau yra KK SA?

Studijos PrancūzijojeKK SA man yra kaip antri namai, čia kasdien matau žmones, kurie man daugiau nei draugai. Esame kolegos, suprantantys vienas kitą iš vieno žodžio. Kasdien daug laiko praleidžiame kartu spręsdami įvairius klausimus, vykdydami įvairias iniciatyvas, tad esame kaip antra šeima.

Kodėl nusprendei kandidatuoti į KK SA prezidento pareigas?

Pabuvau paprastu atstovybės nariu, po to nusprendžiau siekti daugiau. Esu žmogus, kuris nesėdi vietoje – neliko nieko kito, kaip tik kandidatuoti į prezidento postą.

Koks turi būti studentų atstovybės prezidentas? Ar tu toks esi?

Manau, kiekvienas studentas, turintis lyderio, vadovo savybių bei norintis ir siekiantis jas tobulinti, tinkamai brandinti, turi visas galimybes vadovauti tokiai organizacijai.

Studijos ir prezidento pareigos – tai suderinama?

Manau, tai puikiai suderinama, jeigu sugebi tinkamai paskirstyti darbus ir esi suformavęs komandą, kuria gali pasitikėti.

Žodžiais nupiešk, koks turi būti šiandienos studentas? Ar Kauno kolegijos studentai žengia šiuolaikiniu ritmu?

Šiandienos studentas turėtų būti žvelgiantis į mus supančias aplinkas globaliai, pilietiškas, nestokojantis idėjų, atsakingas, pareigingas, nusiteikęs studijuoti, o ne studentauti. Labai svarbu, kad kiekvienas studentas norėtų ir nenustotų tobulėti ir kaip jaunas perspektyvus specialistas, ir kaip žmogus.

Ką mėgsti veikti laisvalaikiu? Gal turi išskirtinių pomėgių? Gal esi pelnęs apdovanojimų, įvertinimų?

Turbūt kaip ir visi mano bendraamžiai mėgstu laisvą laiką leisti su artimais draugais. Tai padeda trumpam pabėgti nuo kasdienių darbų, kurie spaudžia pečius kiekvieną darbo dieną. Esu sportuojantis žmogus – mėgstu aktyviai leisti laiką žaisdamas tinklinį, futbolą, krepšinį. Man smagu ir tiesiog leisti laiką gamtoje žvejojant, ar sėdint supamoje kėdėje, ant ežero kranto, palydint besileidžiančią saulę…

Ką paaukotum dėl savo tikslo?

KK SA laisvalaikio akimirka: švečiame gimtadienįManau, kad žmogus dėl užsibrėžtų tikslų gali paaukoti savo asmeninį laiką. Jei tik tas tikslas prasmingas, naudingas visuomenei, o užsibrėžti tikslai ir siekiami rezultatai džiugina mane ir kitus – tai tampa ir asmeninio laiko, ir gyvenimo būdo dalimi.

Kokie trys artimiausi 2015 metų darbai, susiję su Kauno kolegija?

Planuoju kartu su Kauno kolegijos Studentų priėmimo ir karjeros skyriaus komanda plėtoti įkurtą Kauno kolegijos alumnų klubą, vienijantį visus institucijos akademinius padalinius. Taip pat mano artimi planai – tobulinti KK SA pirmakursių stovyklos veiklas ir sutvarkyti priėmimo į KK SA narių sistemą bei priimtųjų sąrašą.

Ko palinkėtum visiems Kauno kolegijos studentams prieš didžiąsias metų pabaigos šventes?

Palinkėsiu niekada nenuleisti rankų dėl savo tikslo, tapti puikiais savo specialybės praktikais, iš studijų Kauno kolegijoje pasiimti viską, ką tik pajėgiate ir nepamiršti, kad šioje Alma Mater galima ir reikia ne tik studijuoti, bet kartais ir „pastudentauti“. Šias mano paminėtais aspektais pasiryžusi pasirūpinti šiemet gausiai papilnėjusi KK SA draugų šeima!

Ačiū už pokalbį.

You may also like...