Kineziterapijos studentai tyrė moksleivių kūno laikyseną

Gegužės 16 dieną Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros II kurso Kineziterapijos studentai bei Erasmus studentai iš Ispanijos su dėstytoja Ligita Simonaitiene vyko į Kauno „Paparčio“ pradinę mokyklą. Joje studentai ir dėstytoja atliko aštuonių 1–4 klasių moksleivių laikysenos vertinimą. Iš viso buvo įvertinti 168 moksleiviai – dvi pirmokų, keturios antrokų klasės, viena trečiokų ir viena ketvirtokų klasė. Moksleivių kūno laikysena buvo vertinama pagal W. W. K. Hoeger laikysenos vertinimo skalę stebint laikysenos ypatumus iš priekio, nugaros ir šono.

DSCF4086Remiantis gautais rezultatus, didžiausią pakitusios laikysenos dalį sudaro pečių aukščio skirtumai – šį rodiklį gali lemti neergonomiškas kuprinės nešiojimas. Nemažai vertintų moksleivių turi galvos pasvirimą į priekį, daugeliui vaikučių pastebėtas šoninis dubens pasvirimas, padidėjusi krūtininės dalies kifozė ir juosmeninės dalies lordozė, taip pat X ir O kojų formos. Tokius laikysenos pakitimus labai svarbu pastebėti laiku ir skatinti prevenciją.

Idealiai taisyklinga laikysena gali džiaugtis tik 8 vaikučiai iš visų vertintų moksleivių. Atsižvelgus į gautus tyrimo rezultatus, moksleiviams buvo parengtos individualios rekomendacijos: jose nurodyta, kurias raumenų grupes reikia stiprinti, kurias tempti, kokia fizine veikla užsiimti. Šias rekomendacijas kartu su laikysenos vertinimo rezultatais klasės auklėtojos pateikė tėveliams. Kiekvienas moksleivis buvo supažindintas su kineziterapijos programa, kaip taisyklingai atlikti pratimus namuose. Taip pat buvo pateiktos fizinio aktyvumo rekomendacijos ugdyti taisyklingą laikyseną, raumenų jėgą ir ištvermę.

DSCF4025Studentams moksleivių kūno laikysenos tyrimas buvo puiki darbo su didelėmis vaikų grupėmis patirtis, o mokyklos bendruomenė sulaukė naudingos informacijos, kaip gerinti moksleivių laikyseną.

You may also like...