Kineziterapijos programos studentai vedė mankštą senelių globos namuose

Didėjant senyvo amžiaus gyventojų skaičiui ir ilgėjant gyvenimo trukmei, labai svarbu kuo ilgiau išlikti fiziškai pajėgiems, savarankiškiems, išlaikyti socialinę integraciją ir netapti našta savo šeimai ir visuomenei. Tam pasiekti būtina viena iš pagrindinių sąlygų – sveikatos stiprinimas fiziniu aktyvumu.

20180418_101439Pagrindinis fizinio aktyvumo tikslas – sulėtinti organizmo pokyčius, aktyvinti visas biologines ir psichines funkcijas, stiprinti organizmą, atsparumą ligoms, palaikyti aukšto lygio darbingumą. Siekdami skatinti senyvo amžiaus žmonių fizinį aktyvumą, Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros lektorė Laura Baumann su pirmo kurso Kineziterapijos programos studentais lankėsi senelių globos namuose „Akacijų užuovėja“.20180418_101043 (1)

Studentai, įvertinę senelių jėgą, lankstumą, pusiausvyrą, pravedė mankštas su kamuoliais, elastinėmis gumomis ir kitomis priemonėmis, kurios stiprina raumenų jėgą, didina sąnarių paslankumą, gerina pusiausvyrą. Seneliai buvo be galo laimingi, tapo žvalesni jaunų žmonių draugijoje ir, padidėjus laimės hormonų kiekiui po sportinės veiklos, net uždainavo.

Studentams užsiėmimas su seneliais – svarbi ir vertinga patirtis dėl įvairiapusių žinių ir naujų atradimų. Jie teigė susimąstę apie senatvę ir, kaip jie sako, pamatę „tikrąjį senelių namų vaizdą“. Studentės dalindamosi įspūdžiais pasakoja, kad viena smagiausių ir maloniausių patirčių buvo matyti, kiek džiaugsmo seneliams sukelia dėmesys, bendravimas ir sportinė veikla. Būsimosios kineziterapijos specialistės neslėpė susidūrusios ir su sunkumais: darbas su senyvais žmonėmis ne visoms buvo lengvas, bet atgalinis ryšys atpirko pastangas. Žinias, įgytas paskaitose, kur kas sunkiau pritaikyti kitoje aplinkoje, todėl naujos patirties įgyta ne tik demonstruojant pratimus, bet ir lavinant bendravimo įgūdžius.

20180418_101822Dėstytoja L. Baumann mano, kad dėmesys dažnai nepelnytai pamirštiems seneliams nieko nekainuoja, o duoti yra daug smagiau nei imti. Mūsų visų laukia senatvė, todėl nereikėtų pamiršti senų tėvų, senelių. Neapsakomo džiaugsmo galima suteikti ir nepažįstamiems seneliams – netikėtas apsilankymas leis suprasti, kad jie nėra vieniši.

Kupini įspūdžių studentai teigia, kad jausmas, kuris patiriamas užvėrus senelių globos namus – sunkiai nupasakojamas: jį reikia pajusti, kad suprastume, jog gerumas tikrai įkvepia.

You may also like...