Kineziterapeutai rūpinosi vaikų sveikata

20170306_095840Gera vaikų sveikata yra tėvų didžiausia siekiamybė. Nuo įgūdžių, kurie susiformuoja vaikystėje priklauso visas tolimesnis žmogaus gyvenimas. Kiekvienam tėveliui ir mamytei svarbu, kad jų vaikai augtų sveiki, stiprūs ir neturėtų jokių su sveikata susijusių nusiskundimų.

Kineziterapeutai rūpinosi vaikų sveikataŠį pavasarį Kauno lopšelyje – darželyje „Rokutis” du kartus lankėsi kineziterapijos antro kurso studentai kartu su dėstytoja Ligita Simonaitiene. Jie atliko darželinukų  fizinių ypatybių tyrimą ir vertinimą. Tėvams pageidaujant, buvo individualiai atsiųsti jų vaikų rezultatai ir pateiktos rekomendacijos. Buvo vertinama vaikų laikysena, vertinimo metu pastebėtos fiziologinės X, O formos kojų deformacijos, padidėję juosmeninės stuburo dalies linkiai. Atlikta plaštakų dinamometrija, stebėta asimetrija tarp kairės ir dešinės rankų. Matuota stuburo paslankumo asimetrija. Pėdučių būklė matuota plantografu ir įvertintas pėdos plokštumo koeficientas. Vertinta vaikučių pusiausvyra ir koordinacija. Pamatavus ūgį ir svorį, apskaičiuotas kūno masės indeksas ir rezultatai vertinti pagal PSO metodą.

Kineziterapeutai rūpinosi vaikų sveikataVaikų taisyklinga laikysena turime rūpintis pradėti labai anksti, nes didėjantis “ekrano laikas”, mažėjantis fizinio aktyvumo laikas lauke, asimetriniai žaidimai turi neigiamos įtakos laikysenos formavimuisi. Ikimokyklinio amžiaus vaikų kaulai ir raumenys auga intensyviai. Tokiu metu labai svarbu mokyti taisyklingos laikysenos įgūdžių, taip pat paruošti vaiką artėjančiam mokykliniam periodui.Vaikučių tėveliams studentai parengė informacinį rekomendacijų lankstinuką. Lankstinuke nurodyta, kaip taisyklingai sėdėti, kokią kėdę pasirinkti, kokia fizine veikla užsiimti norint gerinti stuburo paslankumą, didinti raumenų jėgą ir ištvermę, į ką atsižvelgti renkantis avalynę.

Kineziterapeutai rūpinosi vaikų sveikataBuvo ištirti 75 vaikai, individualūs rezultatai ir rekomendacijos pateikti 27 vaikų tėvams. Planuojamas tyrimo tęstinumas. Visoms lopšelio – darželio „Rokutis” grupėms studentai pravedė užsiėmimus, skirtus taisyklingos laikysenos įgūdžių formavimui, plokščiapėdystės profilaktikai.

You may also like...