Kineziterapeutai mokėsi skvošo gudrybių

Kineziterapeutai mokėsi skvošo gudrybiųKauno kolegijos kineziterapeutai gilino žinias apie skvošą. Ar žinote, koks tai užsiėmimas? Mums padės išsiaiškinti Kauno kolegijoje kineziterapijos studijas kremtantis ir skvošo klube dirbantis Edvinas Bendinskas.

Naujai atsidariusiame Kauno skvošo klube lapkričio mėnesį apsilankė Kauno kolegijos Medicinos fakulteto antro kurso kineziterapijos studijų programos studentai su dėstytoja Laura Baumann. Edvinas savo kolegoms parengė pristatymą apie skvošą – jo atsiradimo istoriją, naudojamą inventorių ir skvošo įtaką sveikatai.

„Skvošas (angl. squash) – tai sporto žaidimas salėje, kurį specialiomis raketėmis ir kamuoliuku žaidžia du asmenys. Žaidimo metu kamuoliukas smūgiuojamas į patalpos sienas siekiant neleisti jam atsitrenkti į grindis daugiau nei vieną kartą iš eilės.“ – pasakojo studentas ir teigė, kad Lietuvoje šis žaidimas profesionaliai pradėtas žaisti 1998 metais.

Kokia nauda žmogaus organizmui žaidžiant skvošą? Edvinas informavo, jog gerinamas vikrumas, koordinacija, lankstumas, lavinami raumenys, stiprinama širdies kraujagyslių sistema, taip pat gerinamas mąstymas, mažinamas kasdien patiriamas stresas.

Štai kokius įdomius faktus apie skvošą pateikė būsimasis kineziterapeutas:

  • skvošas dažnai lyginamas su dviem skirtingomis sporto šakomis – boksu ir šachmatais, nes reikia stipraus smūgio ir strateginio mąstymo;
  • skvošo kamuoliukas po smūgio lekia didžiuliu greičiu – vienu didžiausių tarp įvairių sporto šakų (pasaulio rekordas – 277 km/h, kurį pasiekė britas John White);
  • šiuo metu Lietuvoje reitinguoti daugiau nei 150 skvošo žaidėjų.

Po įdomaus pasakojimo, supažindino su žaidimo taisyklėmis studentai ir dėstytoja turėjo galimybę išbandyti šią sporto šaką.

„Kiekviena nauja patirtis studentams leidžia atrasti naujas fizinio aktyvumo formas, kurias galės rekomenduoti savo būsimiems pacientams ar tiesiog pritaikyti žinias kineziterapeuto praktikoje“, – sako Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja Milda Gintilienė.

Su skvošo taisyklėmis galite susipažinti čia.

You may also like...