Kinas – magiška praktikos vieta

Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Įvaizdžio dizaino specialybės II-tro kurso studentė Greta Zokaitytė ir klausytojos statusu studijuojanti Emilija Gutauskaitė šią vasarą plušo ilgas valandas dirbdamos filmavimo aikštelėse, kur kūrė įvaizdžius istorinio LRT daugiaserijinio filmo „Laisvės kaina. Partizanai“ bei spalio mėnesį kino teatruose pasirodysiančios romantinės komedijos „Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas“ aktoriams.

Gretos Zokaitytės praktika Zokaitytė specialybės praktikos vietą susirado savarankiškai. Studentę patraukė istorinė serialo tematika, kurioje akcentuojami okupacijos ir rezistencijos laikotarpiai, kuriuos perteikiant reikėjo įsigilinti į lietuvių inteligentijos atstovų stilių XX a. viduryje. Darbas reikalavo daugybės laiko, greitos orientacijos, profesionalumo, prisitaikymo ir neišsekančio entuziazmo, kurį išlaikyti, miegant vos po keletą valandų per parą ar dirbant naktinėse pamainose, darydavosi sunku, tačiau G. Zokaitytė po kelių praktikos savaičių gavusi gerus atsiliepimus iš seriale dirbančios komandos, turėjo galimybę dirbti savarankiškai su masuotėmis, o taip pat pagrindiniais serialo personažais. Studentė pasakoja, išmokusi itin atidžiai sekti darbo eigą, susiplanuoti laiką taip pat ši praktika išmokėti būti supratingesnei, lengviau atrasti būdus, kaip susikalbėti su skirtingais žmonėmis, nestokoti jiems pagarbos.

Gretos Zokaitytės praktika Gretos Zokaitytės praktikaAntrakursė prisipažįsta, jog įgyti praktikos dirbant prie daugiaserijinio filmo – buvo labai įdomu, tačiau save realizuoti ji norėtų kurdama kino filmams. Artimiausiuose planuose – personažų įvaizdžių kūrimas trumpametražiniame filme.

 

Gutauskaitės praktika kiek kitokia. Ji dirbo pagrindine įvaizdžio dizainere komedijoje apie paskutinį romantiką žemėje „Kaip susigrąžinti ją per 7 dienas“ ir tai pirmoji praktika dirbant prie kino filmo. Ji įvardina, jog kinas yra toji sritis, kurioje norėtų kurti toliau. Nepaisant to, jog dirbant prie šios romantinės komedijos, teko jai skirti visą savo laiką, prisitaikyti prie kūrybinės komandos nuomonių kaitos, įtakojančios filmo personažų įvaizdžius, taip pat kūrybiškai spręsti filmui skirto finansavimo klausimus, susijusius su aktorių įvaizdžių kūrimu. Gutauskaitė pasakoja, jog kurdama aktorių įvaizdžius analizavo jų kuriamų personažų charakterius, socialinę aplinką, pomėgius ir t.t. Ji sako, jog įvaizdžio kūrimas pagrindiniams personažams nedaug kuo skyrėsi nuo jo kūrimo antraeiliams personažams. Visgi – pagrindiniai aktoriai vaidina daugelyje filmo scenų, todėl reikia iki smulkiausių detalių įsiminti, kaip viename ar kitame epizode jie atrodė.

Emilijos Gutauskaitės praktikaEmilijos Gutauskaitės praktikaDarbas komandoje, kartu priimant kūrybinius sprendimus – E. Gutauskaitei yra artimas, tačiau ji prisipažino, jog kiekvienas turi mokėti už save pakovoti, pasitikėti savimi ir būti tikras dėl savo sprendimų. E. Gutauskaitė sako, jog šioje praktikoje prireikė visko, ką studijų metu gavo iš dėstytojų. „Kiekvienas jų žodis tapo svarus ir svarbus“, – sako E. Gutauskaitė.

You may also like...