Kelionė po ergoterapijos studentų sukurtą meno terapijos pasaulį

Kelionė po ergoterapijos studentų sukurtą meno terapijos pasaulįGruodžio 10 dieną Kauno Panemunės senelių namams Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Ergoterapijos studijų programos studentai ir dėstytojai padovanojo trumpą kelionę į jų pačių sukurtą meno terapijos pasaulį.

Studentai dovanojo emocijas seneliams

Senelių namų gyventojams ir darbuotojams buvo pristatyta antro kurso ergoterapijos studentų kūrybinių darbų paroda „Kūrybiškai apie ergoterapiją su Kauno kolegijos studentais“. Susitikimo metu lektorė Evelina Lamsodienė pristatė ergoterapijos paskirtį bei naudingumą. Dėstytoja Giedrė Ganusauskienė darbuotojams ir gyventojams papasakojo, kokią vietą ergoterapeuto veiklose užima meno terapijos: jos gali būti ne tik įdomios, smagios, bet ir labai naudingos. Ergoterapijos studentai senyvo amžiaus dalyviams džiugino ne tik spalvingais, originaliais ir įdomiais darbais, bet ir labai gražiomis dainomis, kurias atliko būsimosios ergoterapeutės Akvilė Atkočaitytė Ir Jonė Rimavičiūtė.

Kelionė po ergoterapijos studentų sukurtą meno terapijos pasaulįTeigiami įspūdžiai ir gražios emocijos atsispindėjo gyventojų ir darbuotojų akyse, jų šypsenose, o studentai dalinosi mintimis, jog atlikdami praktinius darbus įdėjo daug pastangų, kurios nenuėjo veltui. „Panemunės senelių globos namuose turėjome puikią galimybę ne tik pademonstruoti, parodyti savo darbus, bet ir pabendrauti su senyvo amžiaus žmonėmis, kuriems viskas labai įdomu. Smagu matyti, kad mūsų darbais domėjosi ne tik gyventojai, bet ir senelių globos namų darbuotojai, kurie sakė, kad iš mūsų darbų galima pasisemti daug idėjų. Toks susidomėjimas kiekvieną iš mūsų skatina toliau tobulėti ir žengti pirmyn.“ – mintimis dalinosi būsimieji ergoterepeutai.

Po renginio Reabilitacijos katedros vedėja Milda Gintilienė, dėstytojos ir įstaigos užimtumo padalinio vadovė Lina Kelertienė aptarė tolimesnio bendradarbiavimo galimybes.

Meno terapija skatina gijimą

Kelionė po ergoterapijos studentų sukurtą meno terapijos pasaulįNors menas senas kaip gyvenimas, tačiau apie jo gydomąjį poveikį kalbėti pradėta tik praėjusiame amžiuje. Meno terapijos terminą pasiūlė anglų dailininkas Andrijanas Hillas (1938) po to, kai sergančiųjų plaučių ligomis ligoninėje pastebėjo, kad piešimo procesas suteikia ne tik geras emocijas, bet ir skatina gijimą. Teigiamas meninės veiklos poveikis tampa dar ryškesnis, kuomet kalbame apie proto ar psichikos sutrikimus, psichologinių, elgesio ir emocijų sutrikimų turinčius asmenis. Visos meno priemonės (drama, šokis, tapymas, siuvinėjimas, muzikavimas ir kt.) suteikia saviraiškos galimybę.

Meno terapija akcentuoja žmogaus savęs gydymo galimybes, orientuojasi į kiekviename žmoguje glūdintį vidinių jėgų ir sveikatos potencialą, tampriai susijusį su jo kūrybinėmis galiomis. Meno terapijoje svarbu ne tai, kas pavaizduota ar kaip tai pateikta, bet tai, kaip apie reginį ar išgirstą muzikos kūrinį kalbama.

You may also like...