Kėdainiuose studentams paskaitas skaitė svečiai iš Lietuvos ir užsienio

Dėstytojos iš Norvegijos Vivian Nicole Tulka ir Jorunn EiKartu su pavasario semestro pradžia Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centrą (KJRSC) aplankė verti dėmesio svečiai, kurie maloniai sutiko paskaityti paskaitas studentams.

Vasario 4 dieną KJRSC studentai turėjo galimybę ne tik susipažinti su Norvegijos kultūra ir tradicijomis, bet ir pasimokyti norvegų kalbos. Dėstytos Vivian Nicole Tulka ir Jorunn Eie atvyko iš Oslo suaugusiųjų mokymo centro. Jos dėsto norvegų kalbą imigrantams. Kadangi Lietuva užima 4-ąją vietą pagal imigrantų skaičių Norvegijoje, dėstytojų tikslas buvo susipažinti su mūsų šalimi, kultūra, identitetu, pasidalinti gerąja patirtimi, palyginti mokymo metodus ir švietimo sistemas.

Dėstytojas iš Ukrainos Vladislovas ŽurbaVasario 9 dieną studijų centrą aplankė svečias iš Ukrainos Vladislovas Žurba, kuris išsiskiria ypatinga erudicija ir šiuolaikišku požiūriu į kalbos bei kultūros santykį. V. Žurba – poetas, vertėjas, eseistas ir kalbininkas, puikiai kalbantis lietuvių kalba. 1999 m. jis baigė Kijevo Nacionalinį Taraso Ševčenkos universitetą, Filologijos fakultetą. Jis dėstė Krokuvos Jogailos universitete ir Kijevo Mohylos akademijoje. V. Žurba išvertė į ukrainiečių kalbą Sigutės Ach pasaką „Ambrozijus, Purkius ir angelas“, Jono Karolio Chodkevičiaus biografiją „Chotino mūšis – mūšis už Centrinę Europą“, Donato Petrošiaus eilėraščių. Svečias iš Ukrainos taip pat verčia poeziją iš baltarusių, serbų, kroatų, anglų bei gruzinų kalbų. Jis publikavo savo eilėraščius įvairiuose literatūriniuose žurnaluose ir laikraščiuose Ukrainoje. Svečias skaitė studentams paskaitą apie rusų, ukrainiečių, baltarusių kalbų tarpusavio ryšius, kalbos ir kultūros svarbą, savo patirtis Lietuvoje.

Šėtos kultūros centro direktorius Vidmantas ValantiejusTą pačią vasario 9 dieną studijų centro Kultūrinės veiklos organizavimo studijų programos studentus aplankė Šėtos kultūros centro direktorius bei Lietuvos kultūros centrų asociacijos tarybos narys Vidmantas Valantiejus, kuris skaitė paskaitą apie muzikos vadybą.

Ilgametę muzikanto ir muzikos vadybininko patirtį sukaupęs V. Valantiejus supažindino studentus su svarbiausiais muzikos vadybos darbo principais, muzikos industrijos Lietuvoje padėtimi, atskleidė muzikantų ir koncertų vadybos Lietuvoje bei užsienyje užkulisius, akcentavo būtinas šiam darbui savybes ir įgūdžius.

Per svečio paskaitą studentai išgirdo daug naudingos informacijos, kuri pravers dirbant kultūros vadybininko darbą.

You may also like...