Kauno kolegijos technologai – tarptautinėje stovykloje Latvijoje

Tarptautinėje stovykloje LatvijojeBirželio 3–5 dienomis Kauno kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto studentai ir dėstytojai dalyvavo stovykloje, kuri vyko Jūrmaloje, Latvijoje, įgyvendinant projektą „Skills on Demand: Meeting Labour Market Needs“. Renginyje dalyvavo ne tik Baltijos šalių studentai ir dėstytojai, bet ir darbdavių atstovai.

Stovykloje Kauno kolegijos dėstytojams atstovavo Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto Maisto technologijos katedros vedėja, docentė dr. Ingrida Kraujutienė, šios katedros lektorė Ilona Šostakienė, Pramoninių technologijų ir dizaino katedros docentė dr. Vilma Šipailaitė – Ramoškienė ir fakulteto projektų koordinatorė Rūta Narvilaitė. Į Jūrmalą Tarptautinėje stovykloje Latvijojekartu su dėstytojais vyko ir dešimt studentų: maisto technologijos studijų programos studentės Monika Nutautaitė, Lina Kardaševičiūtė ir Laura Jonkutė, maisto kokybės ir saugos studijų programos studentės Elena Avdeeva ir Liveta Gudžiūnaitė, interjero ir baldų projektavimo studijų programos studentai Evelina Gabrilevičiūtė, Aušra Puidokaitė, Tomas Leonavičius ir Martynas Gaidjurgis bei baldų ir medienos dirbinių gamybos studijų programos studentas Aurimas Kavaliauskas.

Lietuvos įmonėms projekte atstovavo akcinės bendrovės „Krekenavos Agrofirma“ technologas inovacijoms ir vystymui Andrius Krivošejevas, uždarosios akcinės bendrovės „Baltasis pyragas“ technologė Ieva Stankevičiūtė, amatų ir menų centro „Nauja Sirena“ gamybos vadovė Daiva Stanislovaitienė bei šios įstaigos vadybininkė Danguolė Miknevičienė.

Tarptautinėje stovykloje LatvijojeProjekto partnerių susitikimo Latvijoje metu buvo aptarti 2015 metų pavasarį atliktos darbdavių apklausos apie kompetencijas, kurios reikalingos šiuolaikiniam specialistui, rezultatai, vyko diskusijos apie darbuotojų profesinio tobulinimosi galimybes. Dirbdami grupėse studentai, dėstytojai ir įmonių atstovai sprendė, koks turėtų būti geriausias darbdavys bei kokių asmenybės savybių ir įgūdžių reikia profesionaliam darbuotojui.  Kaip teigia stovykloje dalyvavę kolegijos atstovai, darbo grupėse rezultatai buvo žaismingai pristatyti. Buvo pastebėta, kad studentai – būsimieji darbuotojai kėlė daugiau reikalavimų darbdaviams, nei darbdaviai jiems.

Tarptautinėje stovykloje LatvijojeStovykloje didelis dėmesys buvo skiriamas studijavimo ir dėstymo metodams. Susirinkusieji vertino įvairių metodų efektyvumą, aptarė jų privalumus ir trūkumus.

Kultūrinių užsiėmimų metu skirtingų šalių atstovai galėjo pabendrauti neformalioje aplinkoje, turėjo galimybę pristatyti save ir atstovaujamą šalį.

Nordplus programos Horizontal paprogramės projektas „Skills on Demand: Meeting Labour Market Needs“ (Nr. NPHZ-2014/10084) baigsis 2015 m. rugsėjo 30 d. Projektą koordinuoja Alberta kolegija (Latvija).

You may also like...