Kauno kolegijos studentų iniciatyvos – sveikatinimo pagalba senjorams

Kauno kolegijos studentų iniciatyvos – sveikatinimo pagalba senjorams Kauno kolegijos Medicinos fakultetas ir Kauno apskrities Trečiojo amžiaus universitetas spalio 20 dieną iniciavo renginį, skirtą Pasaulinei kaulų ir sąnarių susirgimų dienai paminėti. Ši savaitė apima kelias atmintinas dienas: spalio 12-oji – Pasaulinė artrito diena, spalio 16-oji – Pasaulinė stuburo diena, spalio 20-oji – Pasaulinė osteoporozės diena.

Kauno kolegijos studentų iniciatyvos – sveikatinimo pagalba senjorams Renginį koordinavo biomedicinos mokslų daktarė docentė Žibuoklė Senikienė ir Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros vedėja Milda Gintilienė. Renginyje dalyvavo ir jam intensyviai ruošėsi Kauno kolegijos Ergoterapijos, Kineziterapijos, Burnos higienos, Biomedicininės diagnostikos ir Radiologijos studijų programų studentai bei dėstytojai. Kartu renginį stebėjo ir studentus palaikė Kauno miesto savivavaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vadovo pavaduotoja Rimutė Prievelienė.

Kauno kolegijos studentų iniciatyvos – sveikatinimo pagalba senjorams Ergoterapijos studijų programos studentės Jonė Rimavičiūtė ir Justina Juškevičiūtė solidžiai senjorų auditorijai uždavė retorinį klausimą, kas yra ergoterapija? Atsakiusiųjų teisingai, deja, nebuvo. Nors toks svarbus ergoterapeuto vaidmuo vyresnio amžiaus žmogaus buityje, kasdienybėje: saugių ir patogių aplinkų kūrimas, griuvimų prevencija, užimtumo terapijos organizavimas ir kt. Tačiau po pristatymo apie ergoterapiją, žinančiųjų gretos pagausėjo, senjorai reflektavo išklausytos temos klausimais, o už tai buvo nustebinti simbolinėmis Kauno kolegijos dovanėlėmis.

Kauno kolegijos studentų iniciatyvos – sveikatinimo pagalba senjorams „Kineziterapija ne tik jauniems “, – teigė savo pranešime Kineziterapijos studijų programos studentai Vilius Montvidas ir Rokas Kairiūkštis, kviesdami senjorus aktyviai organizuoti laisvalaikį. Ergoterapijos studijų programos studentas Domantas Nedzinskas papasakojo apie kaulinio audinio fiziologiją, kaip išlaikyti tai, ką jame sukaupėme, kad apsisaugoti nuo osteoporozės, o viso to jį išmokė lektorė gydytoja Ramunė Česnauskienė.

Kauno kolegijos studentų iniciatyvos – sveikatinimo pagalba senjorams Sergančius reumatoidiniu artritu sąnarių mobilizacijos, prižiūrint dėstytojai kineziterapeutei Laurai Baumann, mokė Ergoterapijos studijų programos studentės Paulina ir Justina, o Biomedicininės diagnostikos studijų programos studentės paaiškino, kaip tinkamai pasiruošti tyrimams ir kurie tyrimai svarbūs kaulų, sąnarių ligų laboratorinėje diagnostikoje.

Renginio metu veikė informacinės stotelės, kur konsultavo ir lankstinukus dalino Ergoterapijos, Kineziterapijos, Burnos higienos, ir Radiologijos specialistai bei studentai. Buvo galima sužinoti apie panoraminės dantų Ro-gramos diagnostikos galimybes tiriant kaulų tankį, pasikonsultuoti apie judesių saugą ir saugias aplinkas.

Kauno kolegijos studentų iniciatyvos – sveikatinimo pagalba senjorams Iki šio renginio Ergoterapijos studijų programos studentai taip pat užsiėmė aktyvia veikla, susijusia su senjorų švietimu ir sveikatinamu. Jaunieji specialistai savanoriavo Kauno žmonių sergančių artritu bendrijoje. Trečiakursiai kartu su dėstytoja Veronika Sliževskyte nuo rugsėjo 24 iki spalio 9 dienos bendrijos nariams teikė procedūras bei konsultacijas.

Kauno kolegijos studentų iniciatyvos – sveikatinimo pagalba senjorams Kiekvienas bendrijos narys turėjo galimybė gauti 10 kompleksnių reabilitacijos procedūrų. Procedūras sudarė parafino aplikacijos, mankštos, pratimai, TENS. Ergoterapijos studijų programos studentai senjorams taip pat parengė lankstinukus sąnarių ligų profilaktikos tematika. Juose pateikiama, kaip sergantiesiems mankštintis namuose, kaip apsisaugoti nuo tolimesnių deformacijų ir kokias ergoterapijos technines priemones galėtų panaudoti, siekiant išlikti kuo daugiau savarankiškiems.

You may also like...