Kauno kolegijos meteorologinė stotetė: kokie orai siautė sausį?

Meteorologinė stotelėKauno kolegijos akademiniame miestelyje jau beveik metai laiko veikia meteorologinė stotelė – savo atmintyje fiksuoja aplinkos temperatūrų pokyčius, kritulių kiekius, oro drėgnumą ir kitus duomenis. Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto Želdinių ir agrotechnologijų katedros specialistai kviečia apžvelgti sausį užfiksuotus rodiklius.

Meteorologinės stotelės, savo atmintyje fiksuojančios ir saugančios paros, mėnesio bei visų metų informaciją, duomenimis, 2016 m. sausio mėnesio vidutinė paros temperatūra buvo -15ºC šalčio. Vertinant temperatūrų pokyčius šviesiuoju paros metu šalčiausios dienos buvo sausio 1, 3, 7 ir 8. Šiuo laikotarpiu vidutinė paros temperatūra nukrisdavo iki -17 ºC šalčio. Labai kontrastinga diena buvo sausio 5-oji, aplinkos oro temperatūra 8.34 val. nukrito iki -22 ºC šalčio, o šios dienos tamsiu paros metu 2.11 val. temperatūra buvo tik -9 ºC šalčio. Greičiausi temperatūros pokyčiai fiksuoti sausio 2 dieną, kuomet vos per 8 minutes temperatūra pakito 7 laipsniais (11.52 – 12.00 val.) nuo -11 ºC šalčio iki -18 ºC šalčio.

Teigiamų temperatūrų sulaukėme sausio 15 dieną, jau 1.09 val. nakties, į kolegijos aplinką įsiveržė +1 ºC šilumos banga, tačiau praėjus 7 valandoms oras vėl atvėso ir 8.03 val. ryto stotis fiksavo -14 ºC šalčio.

Analizuojant temperatūrų pokyčius pastebimi labai dideli temperatūrų svyravimai kurie užsitęsė nuo sausio 1  iki  24 dienos. Sausio 25 dienos naktis 1.43 val. pakeitė šaltus vyraujančius orus: temperatūra siekė +2 ºC šilumos. Ryškesnė šilumos banga kolegijos akademinio miestelio aplinką aplankė sausio 28 dienos naktį: 2.13 val. temperatūra pakilo iki +7 ºC šilumos.

Kaip ir visoje šalyje sausį sniegas mūsų neaplenkė. Sausis palepino Pramonės prospektą ne tik sniego danga, bet ir krituliais. Jau sausio 15 dieną paros kritulių kiekis buvo 3,7 mm, tai 85 daugiau nei vidutinė paros norma. Vėliau krituliai formavosi į sniegą. Lietus atsitraukė ir grižo tik nuo sausio 25 dienos 4 mm. Daugiausia kritulių iškrito sausio 26 dieną: 13,7 mm (vidutinis kritulių kiekis per mėnesį tik apie 40 mm). Atrodo, dėl nelietingo rudens kompensacija buvo išmokėta per vieną dieną. Per sausio mėnesį kolegijai lietaus buvo išpilta 53,9 mm, o kur dar sniegas.

Ar žinote, kuri pernai karščiausia diena buvo kolegijoje akademiniame miestelyje? Ar galėjo atsitikti taip, kad rugsėjis padovanojo ir labai karštus ir labai šaltus, nebūdingus šiam laikotarpiui orus? O gal jam padėjo ir rugpjūtis? Ar iš tiesų lapkritis buvo šlapiausiais metų mėnuo? Ar galėjo sausio mėnesį išlyti 49 mm kritulių? Atsakymus gausite apsilankę Želdinių ir agrotechnologijų katedros praktinio mokymo ir bandymų laboratorijos stotyje (Pramonės pr. 22, Kaunas) arba uždavę klausimą e. paštu donatas.klimavicius@go.kauko.lt.

InforrmacijaTemperatūrų pokyčiai kauno kolegijos akademiniame miestelyje (ºC) dienomis 2016 metų sausio 1–31 dienomis.

indexVidutinė mėnesio temperatūra Kauno kolegijos akademiniame miestelyje 2015 metais.

You may also like...