Kauno kolegijos medikų rūpestis vaikų dantukais

Medikų rūpestis vaikų dantukaisKauno kolegijos Medicinos fakulteto Burnos sveikatos katedros dėstytojos ir studentės spalio 18 dieną kartu su R. Kaukėno fondo komanda lankėsi Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto ligoninės vaikų onkologijos skyriuje.  

Svarbu pažymėti tai, kad mažiesiems pacientams  skirtas chemoterapinis gydymas pasireiškia nepageidaujamu poveikiu burnos ertmės gleivinei. Ji tampa imli net įprastai burnos mikroflorai, dėl to vystosi infekcija, sukelianti burnos pažeidimus.

Medikų rūpestis vaikų dantukaisDėstytojos burnos higienistė Kristina Paužienė ir  gydytoja ortodontė Aušra Kepenė bei III kurso burnos higienos specialybės studentės susitikimo metu stengėsi supažindinti ir pamokyti tėvelius ar jų mažuosius ligoniukus individualios burnos higienos onkologinės ligos metu, parinkti jiems tinkamas burnos higienos priemones pagal esantį poreikį burnoje.

Burnos priežiūros specialistai patarė tėveliams, kad esant burnos gleivinės uždegimams turi būti naudojami tokie preparatai, kaip hialurono rūgštis ar kiti priešuždegiminiai vaistažoliniai preparatai. Be visų minėtų priemonių yra labai svarbus mechaninis dantų apnašo pašalinimas su dantų šepetėliu.

 

You may also like...