Eksperimentai moksleiviams: Medicinos fakultetas jungėsi prie Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“

Kauno kolegijos medikai – tarp „Erdvėlaivis žemė 2016“ mokslo tyrėjųRugsėjo 8–16 dienomis Lietuvoje vyko mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“. Keturiolikoje skirtingų miestų ir rajonų įvairaus amžiaus lankytojai turėjo puikią proga iš arti pamatyti ir išgirsti, ką įdomaus ir svarbaus veikia Lietuvos ar pasaulio mokslininkai, tarp kurių – ir Kauno kolegijos Medicinos fakulteto atstovai.

Kauno kolegijos medikai – tarp „Erdvėlaivis žemė 2016“ mokslo tyrėjųBurnos sveikatos, Farmakotechnikos ir Biomedicinės diagnostikos katedros dėstytojai ir studentais rugsėjo 9 d. Kauno tvirtovės VII forte ir 15 d. Medicinos fakulteto laboratorijose pristatė skirtingas tyrėjų veiklas bei produktus, sukuriamus studijų metu. Rugsėjo 15 d. Biomedicinos diagnostikos katedroje lankėsi Kauno Palemono gimnazijos ir Kauno J. ir P. Vileišių mokyklos aštuntų klasių moksleiviai. Jauniesiems kolegoms lektorės dr. Diana Baragan Ferrer ir dr. Rasa Volskienė demonstravo kosmetinių priemonių gamybos techniką, lektorės Albina Vaičiulevičienė, Žaneta Maželienė Ugnės karvelio gimnazijos pirmos klasės gimnazistus supažindino su aplinkos oro ir vandens mikrobiologiniais tyrimais. Kauno Maironio universitetinės gimnazijos pirmos klasės mokiniams lektorė dr. Vaida Batulevičienė demonstravo vandens kokybės tyrimus.

Kauno kolegijos medikai – tarp „Erdvėlaivis žemė 2016“ mokslo tyrėjųRugsėjo 15 d. pažinti vaistinių augalų pas dėstytoją Aušrą Adomėnienę ir katedros vedėją Romualdą Gaurylienę atvyko 24 moksleiviai iš Palemono ir Maironio universitetinės gimnazijos. Mokslo šventės dalyviai susipažino su vaistiniais augalais, jų gydomosiomis savybėmis. Pasirinkę norimą vaistinį augalą galėjo atlikti mikroskopinę analizę ir susipažinti su  tiriamajai vaistinei augalinei žaliavai būdingais anatominiais požymiais.

Visų dalyvių aktyvumas ir smalsumas žavėjo Medicinos fakulteto dėstytojus ir studentus.

You may also like...