Kauno kolegijos krepšinio treneriai – atvirai apie praėjusį sezoną, naujokus ir keliamus tikslus

Kauno kolegijos krepšinio treneriai – atvirai apie praėjusį sezoną, naujokus ir keliamus tikslusKrepšinio sezonas įsibėgėjo, Kauno kolegijos komandoms šio sezono startas tikrai buvo palankus. Apie praėjusį sezoną, šių metų pokyčius ir pasiekimus komandose bei keliamus tikslus mintimis dalinasi pirmosios komandos treneris Rolandas RAKUTIS ir antrosios komandos treneris Modestas RIAUKA.

ŠIO SEZONO FAKTAI. Pirmoji rinktinė Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionate yra iškovojusi 3 pergales ir patyrusi 3 pralaimėjimus, Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) „A“ lygoje laimėtos 3 rungtynės iš keturių, antroji komanda taip pat šiemet demonstruoja kur kas geresnius rezultatus nei pernai. KKML „B“ lygoje nugalėti praėjusio sezono čempionai ir bendroje įskaitoje turimos 2 pergalės ir 3 pralaimėjimai.

Nors jau šis sezonas spėjo įsibėgėti, tačiau prisiminkime ir praėjusį, kaip Jūs vertinate 2015/2016m. sezoną?

R. Rakutis: Praėjusį sezoną vertinti vienareikšmiškai būtų sunku, nes komandos žaidimas LSKL tikrai buvo geras, o galutinė rikiuotė ne labai džiuginanti. Įvertinus, kad pralaimėjome kelias rungtynes po pratęsimo ar paskutinėmis sekundėmis, galėjome būti gerokai aukščiau, o KKML „A“ lygoje kovėmės labai gerai ir jeigu ne pagrindinių žaidėjų traumos pavasarį, manau, kad galėjome užkopti ant prizininkų pakylos.

15032072_178969876793661Kauno kolegijos krepšinio treneriai – atvirai apie praėjusį sezoną, naujokus ir keliamus tikslusM. Riauka: Sezoną galima vertinti dviem aspektais. Praeitas sezonas jauniems žaidėjams davė supratimą, kiek sunkiai ir daug reikia dirbti norint tobulėti ir pasiekti teigiamą rezultatą. Sezonas žiūrint tik į pergalių skaičių buvo nesėkmingas, buvo labai gerų varžybų, buvo ir labai prastų pasirodymų. Komandai susižaisti reikia laiko, ne visada pavyksta surinkti studentus į treniruotes dėl įtempto paskaitų grafiko. Taip pat dauguma studentų turi darbus, kurie kertasi su treniruočių grafikais.

Kokie komandoms yra keliami tikslai šiam 2016/2017 m. sezonui?

R. Rakutis: Šiemet pasikeitė trys ketvirtadaliai komandos, atėjo daug perspektyvių naujų žaidėjų, tad į komandos tikslus žiūriu per ilgalaikę perspektyvą. Norint sulipdyti komandą pajėgią patekti į LSKL finalinį ketvertą vieno sezono neužtenka. Jeigu pavyks išlaikyti branduolį, anksčiau ar vėliau rezultatas ateis. Šiek tiek kantrybės ir daug sunkaus darbo!

M. Riauka: Tikslai priklauso nuo komandos sudėties. Branduolys liko, bet norisi didesnio stabilumo, kuris ateina su patirtimi. Visada sakau žaidėjams visada stenkitės žaisti su stipresniais varžovais, nes tik tuo atveju tobulėsite. Nesakau, kad žaidimas žemesnėse lygose yra blogas dalykas, bet kai varžovas stipresnis, viskas taip lengvai nepavyksta, o tai veikia komandos rodiklius. Tikslas yra vienas – geresnis sezonas nei pernai.

Kokį ispūdį palieka komandos naujokai?

R. Rakutis: Komandos naujokai džiugina savo darbu per treniruotes. Nors per rungtynes dar ne visada pavyksta parodyti viso savo potencialo, bet jeigu taip žaidėjai noriai dirbs rytinėse treniruotėse (kur skiriame ypatingą dėmesį individualiam techniniam ir fiziniam rengimui ), rezultatas ateis.

14963387_179154315108551Kauno kolegijos krepšinio treneriai – atvirai apie praėjusį sezoną, naujokus ir keliamus tikslusM. Riauka: Keletas naujokų palieka neblogą įspūdį, bet kalbėti dar anksti sezonas tik prasideda. Daug lemia ir psichologinis žaidėjo nusiteikimas. Žaisti atsipalaidavus ir dėl malonumo galima su kurso draugais. Atstovaujant Kolegiją reikia kautis dėl kiekvieno aikštės centimetro, norint pasiekti rezultatą. Žaidžiant puse jėgos apie pergalę galvoti yra naivu.

Kauno kolegijos komanda šiemet neteko pagrindinio įžaidėjo E. Mološčiako, kaip planuojate kompensuoti jo netektį?

R. Rakutis: Eividas buvo komandos kapitonas bei komandos lyderis, tiek aikštelėje, tiek ir už jos ribų. Džiaugiuosi, kad Eividas savo sunkiu darbu užsirekomendavo ir gavo labai gerą pasiūlymą iš Vokietijos komandos ir toliau tęs karjerą užsienyje. Apgailestaudamas galiu pasakyti, kad Eivido netektis labai skaudžiai mums atsilieps, silpniausia grandis yra įžaidėjo pozicija. Prieš sezoną kviečiau 2 įžaidėjus (rungtyniaujančius nacionalinėje krepšinio lygoje) į Kauno kolegiją, deja, bet jie pasirinko kitas aukštąsias mokyklas.

Čempionate liko mažiau komandų, o 3–6 vietas užėmusios komandos dar turi progą įšokti į finalinį ketvertą. Kaip vertinate tokius LSKL formato pasikeitimus?

R. Rakutis: Šie pasikeitimai jau anksčiau buvo reikalingi studentų lygai. Juos vertinu labai teigiamai. Dažnai būdavo, kad 4 ir 8 vietas skiria vos 2 pergales, tad norint išlaikyti intrigą ir žaidėjų motyvaciją, būtina daugiau komandų įtraukti į atkrintamąsias rungtynes.

Tradiciškai, koks būtų jūsų palinkėjimas ir pasižadėjimas komandą ateinantiems palaikyti sirgaliams?

14440911_177880091235973Kauno kolegijos krepšinio treneriai – atvirai apie praėjusį sezoną, naujokus ir keliamus tikslusR. Rakutis: Kauno kolegijos komanda visada pasižymėdavo savo kovingumu ir atsidavimu aikštelėje. Tad ir šį sezoną kausimės dėl kiekvieno aikštelės centimetro ir nesudėsime ginklų anksčiau laiko! O savo žaidėjams norėčiau palinkėti sveikatos, kad nebūtų traumų ir kad Kauno kolegijos krepšinio komanda, būtų tramplynas į profesionalų krepšinį!

M. Riauka: Palinkėti noriu, kad ateitumėte palaikyti mus, o pažadėti noriu, kad kovosime kiekvienose varžybose nepriklausomai nuo rezultato.

Džiaugiamės sėkmingu komandų startu ir linkime toliau garsinti kolegijos vardą. Daugiau informacijos apie komandas galite rasti socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Kauno kolegijos krepšinio komandos“.

You may also like...