Kauno kolegijos krepšinio rinktinės treneris Rolandas Rakutis: šį sezoną parodysime didelę širdį ir norą

Kauno kolegijos krepšinio rinktinės treneris Rolandas RakutisSpalio 12 dieną, pirmadienį,  prasideda naujasis Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) sezonas, tad prieš jam startuojant paprašėme Kauno kolegijos komandos vyriausiojo trenerio Rolando Rakučio apžvelgti praėjusių kovų laikotarpį, papasakoti apie pasiruošimo procesą naujam sezonui ir išryškinti komandai keliamus tikslus.

Praėjęs sezonas Jums Lietuvos studentų krepšinio lygos pirmoje grupėje buvo debiutinis, kaip jį vertinate?

Vertinu gerai. Tikslas patekti į aštuonetą buvo pasiektas. Komandų pajėgumas lyginant su antru divizionu labai skiriasi, čia žaidžia daug aukšto lygio žaidėjų kurie žaidžia Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL).

Kaip sekasi ruoštis naujam sezonui?

Turime daug naujų žaidėjų, bandysime sulipdyti patirtį ir jaunatvišką entuziazmą, o kaip pasiseks, matysime. Galbūt komanda nekovos dėl aukščiausių vietų, bet stengsimės parodyti nagus net ir favoritams – Vytauto Didžiojo, Lietuvos sveikatos ir kitiems universitetams.

Dalyvavote Kauno krepšinio mėgėjų lygos (KKML) Didžiojoje ,,Perkūno“ taurėje, kaip vertinate pasirodymą ?

Žaidėme taurėje ir visas tris rungtynės pralaimėjome iki 5 taškų skirtumo. Šioje komandoje buvo tik trys žaidėjai, kurie žaidė anksčiau, todėl komandai reikia nemažai laiko susižaisti, atrasti stipriąsias puses. Komandos žaidimą vertinu gerai, didelė energija ir atsidavimas – džiugina.

Kokie yra šios komandos pliusai ir minusai?

Minusu galima įvardinti patirtį. Jos atkarpa laiko atžvilgiu nėra ilga. Žaidėjai yra jauni, tik pradedantys demonstruoti savo pajėgumą, tad normalu, jog kartais pritrūksta „šalto proto“ ir pasitikėjimo lemiamais momentais.

Na o pliusais galėčiau įvardinti greitį, tritaškius metimus ir kibią, agresyvią gynybą. Tai labai svarbu.

Kokie tikslai keliami šį sezoną komandai?

Šiais metais LSKL planas yra patekti į 8 – tuką, KKML „A“ lygoje kaip visada tikslai yra maksimalūs, tačiau ten žaidžiame be LKL, NKL dalyvaujančių žaidėjų, tai bus gera galimybė pasireikšti ir įrodyti savo vertę mažiau laiko aikštelėje praleidžiantiems žaidėjams.

Kaip ir praeitais metais, taip ir šiais – mūsų prioritetas išlieka LSKL, bandysime ten pasiekti maksimalius rezultatus.

Pirmadienį prasideda naujas LSKL sezonas. Pirmoji kova įvyks Vilniuje prieš Mykolo Romerio universitetą, kaip vertinate varžovus?

Praktiškai visa komanda žaidžia NKL. Turi daug patyrusių, susižaidusių žaidėjų, bet kovosime iki galo ir bandysime „patampyti liūtą už ūsų“.

Esate vienintelė Lietuvos kolegija žaidžianti LSKL pirmoje grupėje, ar tai neprideda papildomo spaudimo, o gal kaip tik, motyvuoja?

Pakilimas į pirmąją grupę yra nuoseklus, ilgametis administracijos, trenerių, žaidėjų darbas. Rodėme savo pasiekimus darbais ir įrodėme, kad galime ten žaisti. Džiaugiamės, kad esame pirmKauno kolegijos krepšinio rinktinės treneris Rolandas Rakutisoji kolegija, kuri dalyvauja aukščiausiame LSKL divizione.

Koks būtų Jūsų palinkėjimas komandos sirgaliams?

Pasakysiu tą patį, ką sakau komandai. Manau, atiduosime visas jėgas nepriklausomai nuo rezultato ir kovosime iki galo. Rungtynėse parodysime didelę širdį ir didelį norą. Jei išėję į aikštę atliksime viską, ką galime, kiek galimybės leidžia, tai ir pralaimėjimas nebus toks kartus, svarbu išėjus po rungtynių sau pasakyti, kad padariau viską, ką galėjau.

Norint suburti komandą reikia, kad žaidėjams kolegijos komanda taptų tramplynu į aukštesnę lygą. Pernai Kauno kolegijos rinktinėje žaidę žaidėjai pasirašė kontraktus su LKL, NKL, RKL komandomis, todėl, manau, einame teisingu keliu.

You may also like...