Kauno kolegijos dėstytojai tobulino savo kompetencijas Romoje

Gegužės 28 – birželio 2 dienomis dvidešimt Kauno kolegijos dėstytojų buvo išvykę į  Italijos sostinę Romą tęsti koučingo mokslų pagal tarptautinio Erasmus+ KA2 projekto C.O.A.C.H (Coaching schOols to fAce Change aHead – pagalba mokykloms žvelgiant į pokyčius ateityje) programą.

Kaip ir 2016 metų rugsėjo 5- 9 dienomis Kaune viešbutyje  Park Inn Hotel by Radisson, tik šį kartą  pačiame Romos centre įsikūrusiame viešbutyje Universo vyko intensyvūs koučingo mokymai šimtui pedagogų ir švietėjų  iš Italijos, Norvegijos, Rumunijos, Turkijos  bei Lietuvos. Tai jau buvo paskutinė – ketvirtoji tarptautinio projekto, kurio koordinatorius Augusto Righi tiksliųjų mokslų licėjus, dalis.

Mokymai prasidėjo gegužės 29 dieną baigiamąja projekto konferencija, kurios metu specialistai iš Tarptautinės koučingo federacijos, Universo CLIL Italijoje, Performance Solution bei Nortumbrijos universiteto Jungtinėje karalystėje skaitė pranešimus apie koučingo panaudijimą mokyklose, naujovių ugdyme reikšmę, paties koučingo naujoves. Konferenciją moderavo Tarptautinės koučingo federacijos akredituota koučingo specialistė ir Tarptautinės koučingo federacijos Italijoje  koordinatorė Claudia Saccone.

Mokymus  vedė Tarptautinės koučingo federacijos akredituoti specialistai iš Didžiosios Britanijos Julia Papworth ir Alan Parker. Darbas vyko intensyviai nuo devynių valandų ryto iki pusės septynių vakaro.

Šį kartą mokymų dalyviai studijavo paskutinius tris C.O.A.C.H programos modulius (iš viso buvo šeši), kurie suteikė žinių apie profesinį koučingo specialistų tobulėjimą, apie savęs ir žmonių, kuriems padedi spręsti jų gyvenimo iššūkius, pažinimą, tranzakcinės analizės panaudojimą koučinge. Apie monitoringo ir koučingo panašumus ir skirtumus, apie tai, kas yra komanda, funkcijos, veiksnios, darnios komandos ugdymas bei koučerio rolę bei reikšmę jame, koučerių darbo priežiūrą, pagalbą jiems.

Kaip ir pirmųjų mokymų metu Kaune, taip ir šį kartą Romoje, po kiekvienos teorinės dalies pristatymo vyko praktinis darbas – koučingo sesijos poromis, grupėmis po tris: koučeris, klientas, stebėtojas. Kiekvieno koučerio darbas buvo aptariamas, pildomos vertinimo formos. Kiekvieną kartą sesijos buvo ilginamos. Reikėjo padaryti paskutinės, trukusios 30-40 minučių, sesijos balso įrašą bei transkripciją. Planuojama visą išeitą projekto C.O.A.C.H programą akredituoti Tarptautinėje koučingo federacijoje ir panaudoti specialistų mokymams ateityje.

Tarptautinis Erasmus+ KA2 projektas C.O.A.C.H – pirmasis iš trijų žingsnis, kurį sudarė 80  kontaktinio darbo ir 50 darbo internetu valandų, ruošiant Tarptautinės koučingo federacijos akredituotą specialistą.

Džiugu, kad šį kartą prie Kauno kolegijos Humanitarinių studijų centro komandos, kurios darbą koordinavo centro projektų vadovė Ieva Brazauskaitė – Zubavičienė, buvo prisijungę Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms ir mokslui dr. Nijolė Zinkevičienė,  Tarptautinių studijų skyriaus Vedėja Jolanta Valiaugienė, Medicinos fakulteto socialinių mokslų katedros dėstytoja Laura Stumbraitė, Humanitarinių studijų centro lektorė Rasa Bartkutė, Socialinės pedagogikos studijų programos studentė Gražina Taujanskienė.  Ačiū joms, kad papildė grupę savo patirtimi ir geru nusiteikimu.

Lietuvių komanda ne tik tobulino žinias intensyviuose koučingo mokymuose, maloniai bendravo su kolegomis iš Norvegijos, Rumunijos, Turkijos, Italijos, bet ir sugebėjo išnaudojant kiekvieną laisvą minutę pasigrožėti amžinuoju miestu Roma, susipažinti su jo istorija ir architektūros šedevrais, pasidžiaugti jo vakariniu šurmuliu. Dėkojame projekto koordinatoriams už puikiai organizuotus mokymus, šiltą priėmimą.

You may also like...