Kauno kolegijos dėstytojai – tarptautinio projekto C.O.A.C.H dalyviai

Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centras dalyvauja  tarptautiniame Erasmus+ KA2 projekte C.O.A.C.H (Coaching schOols to fAce Change aHead – pagalba mokykloms žvelgiant į pokyčius ateityje). Rugsėjo 5- 9 dienomis Kaune viešbutyje  Park Inn Hotel by Radisson vyko intensyvūs koučingo mokymai šimtui klausytojų iš Italijos, Norvegijos, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos.

Projekto tikslas – paruošti  tarptautinio lygio AC (koučingo asociacijos)  ir ICF (tarptautinės koučingo federacijos) akredituotus koučingo specialistus. Projektą koordinuoja italai, Augusto Righi tiksliųjų mokslų licėjus Romoje.

Dvejų metų trukmės projektas (2015 m. – 2017 m.)  susideda iš keturių dalių. Pirmoji projekto dalis buvo  vykdoma nuo 2016 metų vasario mėnesio internetinėje erdvėje, 2016 metų  rugsėjo 5–9 dienomis antroji projekto dalis – mokymai Lietuvoje, trečioji dalis – praktinė, kurios metu mokymų dalyviai vykdys koučingo praktines užduotis savo šalyse.  Baigiamoji projekto dalis 2017 metų gegužės mėnesį vyks Romoje.

Į mokymus buvo atvykę po 20 dalyvių iš Italijos, Norvegijos, Rumunijos ir Turkijos. Mokymuose dalyvavo  ir Lietuvos dėstytojų grupė  iš Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro bei Justino Vienožinskio menų fakulteto. Iš viso projekte dalyvavo 100 klausytojų, mokymus vedė koučingo specialistai iš Didžiosios Britanijos Julia Papworth ir Alan Parker.

C.O.A.C.H  susitikimo metu vyko intensyvūs kursai, kurių metu dalyviai išklausė tris modulius. Sužinojo, kuo koučingas skiriasi nuo konsultavimo ir mentorystės. Įgijo žinių apie darbo su pavieniais klientais ar organizacijomis metodus, kaip koučingas gali pagerinti darbą su mokiniais mokyklose, padėti greičiau ir efektyviau tiek mokytojams, tiek mokiniams išsiaiškinti problemas ir rasti jų sprendimo būdus.

Daug laiko buvo skirta koučingo praktikai. Teorines žinias klausytojai taikė praktiniuose užsiėmimuose, susiskirstę tarptautinėse grupelėse po tris. Jų darbą stebėjo ir konsultavo ICF (tarptautinė koučingo federacija) akredituoti koučingo specialistai iš Norvegijos ir Didžiosios Britanijos. Visa mokymų eiga buvo filmuojama. Projekto veiklos vyko anglų kalba. Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro ir Justino Vienožinskio menų fakulteto dėstytojai turėjo galimybę patikrinti turimas anglų kalbos žinias ir pritaikyti jas bendraujant bei atliekant praktines užduotis su kolegomis iš kitų Europos šalių.

C.O.A.C.H mokymus Lietuvoje organizavo tarptautinės koučingo federacijos akredituota koučingo specialistė ir tarptautinės koučingo federacijos Italijoje  koordinatorė Claudia Saccone su kolegomis iš UNIVERSO CLIL (Coaching Lifelong Innovative Learning) Romoje. Visą projekto medžiagą bus galima rasti sukurtoje specialioje internetinėje mokymo Platformoje  bei Facebook C.O.A.C.H  paskyroje. Sėkmingą mokymų eigą padėjo užtikrinti Kauno kolegijos KJRSC projekto darbo grupė koordinuojama projektų vadovės Ievos Brazauskaitės – Zubavičienės.

Susitikimo metu projekto dalyviai  ne tik įgijo  metodinių žinių apie koučingą, bet ir turėjo puikią galimybę susipažinti su įvairių šalių švietimo sistemomis, pedagoginiais iššūkiais mokykloje, susirasti draugų bei  geriau pažinti save.

Iki 2017 metų gegužės mėnesio susitikimo Romoje C.O.A.C.H. mokymų dalyviai turi individualiai gilinti žinias, atlikti praktines užduotis, parengti savo pasiekimų portfolio.

You may also like...