Kauno kolegijos atstovės užmezgė partnerystės ryšius Izraelyje

Kauno kolegijos atstovės užmezgė partnerystės ryšius IzraelyjeGegužės 4–7 dienomis Kauno kolegijos Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto Studijų programų plėtros skyriaus vedėja dr. Irma Spūdytė ir Kauno kolegijos Tarptautinių studijų skyriaus vedėja Jolanta Valiaugienė dalyvavo LR Švietimo mainų paramos fondo inicijuotame vizite į Izraelį. Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – padėti Lietuvos ir Izraelio aukštosioms mokykloms užmegzti dalykinius santykius ir pasiruošti dalyvavimui Erasmus+ programoje.

Kauno kolegijos atstovės užmezgė partnerystės ryšius IzraelyjeGegužės 5 dieną Tel Avive, Bar-Ilan universitete, vyko Švietimo mainų pramos fondo ir nacionalinio Erasmus+ biuro Izraelyje bendrai organizuotas renginys, skirtas abiejų šalių aukštųjų mokyklų bendradarbiavimui skatinti. Jame dalyvavo apie 50 Lietuvos ir Izraelio aukštųjų mokyklų atstovų. Pagrindinis konferencijos tikslas – aptarti bendradarbiavimą projektuose, studentų ir personalo mobilumo galimybes, jungtinių studijų perspektyvas, pasikeisti patirtimi ir sutarti dėl partnerystės Erasmus+ programoje. Tiek Lietuvos, tiek Izraelio atstovai pristatė savo šalies aukštojo mokslo sistemą, reformas, pagrindines abiejų šalių aukštojo mokslo tarptautiškumo kryptis, bei aptarė kreditų sistemą. J. Valiaugienė pristatė Kauno kolegijos patirtį dalyvaujant Erasmus mobilumo programoje. Renginio metu užmegzti ryšiai su keliomis Izraelio aukštosiomis mokyklomis, pasikeista asmeniniais kontaktais.

Su šio renginio programa ir pranešimais galima susipažinti čia.

Kauno kolegijos atstovės užmezgė partnerystės ryšius IzraelyjeGegužės 6 dieną Kauno kolegijos atstovės lankėsi Holon‘o technologijų institute (Holon Institute of Technology, toliau – HIT). Susitikimo su šios Izraelio AM atstovais buvo aptartos konkrečios bendradarbiavimo galimybės, ypač mokslo taikomosios veiklos plėtojimo srityje. Taip pat buvo aptartos dėstytojų pasikeitimo galimybės . Susitikime dalyvavo HIT viceprezidentas akademinei plėtrai prof. Matti Handim, Tyrimų, plėtros ir išorinių ryšių vadovas dr. Rafale Barkan, Inžinerijos fakulteto dekanas Dr. Yosef Ben Ezra ir kiti mokslinių centrų ir laboratorijų   vedėjai. Šeimininkai supažindino su įv. HIT laboratorijomis ir moksliniais centrais: Nanomedžiagų centru, Antenų ir radiacijos, Plazmos, Tribologijos, 3D Dizaino ir kt. Plačiau apie šį susitikimą ir pačią HIT galima paskaityti čia.
Kauno kolegijos atstovės užmezgė partnerystės ryšius IzraelyjeKelionės metu Kauno kolegijos atstovės su kitų vienuolikos vykusių LR aukštųjų mokyklų atstovais lankėsi ir Lietuvos Respublikos Ambasadoje Izraelyje, kur susitiko su Ministro patarėju p. Ramūnu Davidoniu, patarėju p. Antanu Baltušiu bei kultūros atašė p. Sauliumi Pilinkumi. Beje, ambasada prisidėjo ir organizuojant patį Lietuvos delegacijos vizitą Izraelyje. Informacija skelbiama LR ambasados Izraelyje puslapyje:
http://il.mfa.lt/il/lt/naujienos/lietuva-stiprina-bendradarbiavima-su-izraeliu-svietimo-srityje;
http://il.mfa.lt/il/lt/naujienos/izraelio-bar-ilan-universitete-pristatytos-studiju-lietuvoje-galimybes.

Kauno kolegijos atstovės užmezgė partnerystės ryšius IzraelyjeApibendrinant kelionės įspūdžius ir rezultatus, reikia pabrėžti, kad izraeliečiai labai teigiamai žiūri į ryšius su Lietuva, šiltai priėmė Lietuvos atstovus, Izraelio aukštosios mokyklos yra pasiruošusios plėtoti bendradarbiavimą su Lietuvos aukštojo mokslo institucijomis.

You may also like...