Kauno kolegijoje – savaitgalis dedikuotas krepšiniui

Kauno kolegijoje – savaitgalis dedikuotas krepšiniuiJau antrąjį kartą organizuojama krepšinio stovykla „Profesionalaus krepšinio ritmu“ subūrė dešimtis krepšinio aistruolių, mėgėjų ir profesionalų. Kaip teigė vienas iš stovyklos organizatorių, treneris, Sporto vadybos katedros vedėjas dr. Andrius Brusokas, ši stovykla – tai galimybė jauniesiems krepšininkams praplėsti savo žinias, įgyti patirties iš profesionalų, mokytis ir tobulėti.

Visą savaitgalį vyksiančioje stovykloje dalyvaja 20 jaunųjų krepšininkų, kurie vienaip ar kitaip planuoja savo gyvenimą sieti su šia sporto šaka. Dalis dalyvaujančių – Kauno kolegijos studentai, žaidžiantys kolegijos krepšinio komandose. Kiti – dar besimokantys mokykloje ir svajojantys apie krepšininko karjerą. Vienas iš jų – dvyliktokas Vidmantas Varnelis, atvykęs iš Šiaulių. Vaikinas atskleidžia, jog profesionali krepšininko karjera – didžiausias jo tikslas. Dėl šios svajonės Vidmantas teigia dedantis daug pastangų: „Sportuoju nuo vaikystės ir tai darau kiekvieną dieną. Ši sporto šaka reikalauja tiek fizinių, tiek emocinių pastangų todėl stengtis reikia labai“, – pasakoja jaunasis krepšininkas. Vidmantas neslepia, jog džiaugiasi galimybe dalyvauti stovykloje, kurioje tikisi gauti daug vertingų patarimų iš profesionalų lūpų.

Kauno kolegijoje – savaitgalis dedikuotas krepšiniuiKauno kolegijos studentas Vilius Ramonas, žaidžiantis kolegijos antrojoje komandoje, labiausiai džiaugiasi galimybe pabendrauti ir susipažinti su daug pasiekusiais treneriais. Jau keturiolika metų krepšinį žaidžiantis vaikinas, sudalyvavęs pirmojoje trenerio Rolando Radvilos treniruotėje, teigia, jog ši patirtis –neįkainojama.

LKL „Oro karaliumi“ pramintas treneris Darius Sirtautas, stovyklos metu su jaunaisiais krepšininkais žada pasidalinti ne tik praktiniais patarimais. D. Sirtautas teigia, kad krepšininkas privalo būti stipraus charakterio ir mokėti save kontroliuoti. „Ne tik fizinis darbas lemia karjeros pasiekimus, su savimi reikia dirbti ir psichologiškai“, – teigia sporto profesionalas.

Kauno kolegijoje – savaitgalis dedikuotas krepšiniuiKomandinio žadimo principus treniruočių metu atskleisiantis Lietuvos U20 rinktinės treneris Dalius Lubys pasakoja, jog turint talentą ir užsispyrimą, sunkiu darbu galima pasiekti nemažai. Pasak profesionalo, daug jaunų krepšininkų neatlaiko įtempto treniruočių grafiko, sunkaus rėžimo ir galiausiai pasitraukia iš profesionalaus krepšinio pasaulio. D. Lubys atskleidžia, jog renkantis potencialą turinčius žaidėjus, visuomet išsirinks tą, kuris turi lyderio savybių. „Geras žaidėjas tas, kuris šalia esančius padaro geresniais“, – įžvalga dalijasi treneris.

Kauno kolegijos antrosios krepšinio komandos treneris Modestas Riauka teigia, kad jaunuoliams, dalyvaujantiems šioje stovykloje – ypatingai geras šansas būti pastebėtiems profesionalų, praplėsti akiratį bei gauti daug patarimų, kurie neabejotinai pravers tolimesnėje krepšininko karjeroje.

Kauno kolegijoje – savaitgalis dedikuotas krepšiniuiPirmosios stovyklos dienos treniruotę vedęs treneris Rolandas Radvila džiaugėsi stovyklos dalyvių darbštumu. Ne vieną garsų šalies krepšininką išugdęs treneris sako, jog svarbu jauniesiems žaidėjams parodyti, jog šis darbas nėra lengvas, o atvirkščiai – labai sunkus. Pasak profesionalo, krepšininkai kartais neatlaiko monotonijos, todėl gero trenerio pareiga stengtis kiek įmanoma labiau išsklaidyti monotoniją ir motyvuoti žaidėjus dirbti toliau. Visiems stovyklos dalyviams R. Radvila palinkėjo siekti savo svajonės ir optimistiškai teigė, jog jei esi geras – būtinai kažkas pastebės.

Treneris Andrius Vaicekauskas visiems norintiems tapti profesionaliais krepšininkais, pataria gerai apsvarstyti ir nuspręsti, kas lemia šį norą? „Jei tai tik įtaka, kurią formuoja išoriniai veiksniai, bet ne vidinis užsispyrimas ir noras, geriau rinktis kitą kelią“, – užtikrinančiai teigia sporto treneris. Dėl šio kelio jaunieji krepšinkai stovyklos metu, tikrai galės apsispręsti. Treneriai žada nevynioti tiesos į vatą ir pademonstruoti tikrą ir nesuvaidintą profesionalaus krepšininko kasdienybę.

Daugiau fotografijų kviečiame apžvelgti čia.

You may also like...