Kauno kolegija – Vilniaus jubiliejinėje knygų mugėje 2019

Vasario 21–24 d. Vilniuje vyko 20-toji tarptautinė knygų mugė – vienas iš svarbiausių metinių kultūros renginių Lietuvoje. Šiemet mugėje buvo apstu ir dalyvių, ir renginių: vyko daugiau nei 500 kultūrinių renginių, sudalyvavo apie 360 dalyvių iš 8 pasaulio šalių, įvyko apie 200 susitikimų su autoriais leidyklų stenduose, 5 ekspozicinėse salėse buvo pristatomos naujausiosios knygos, 18 renginių erdvių diskutuota aktualiausiais visuomeninio ir kultūrinio gyvenimo klausimais.

Kasmet knygų mugėje lankytojams pristatomos per praėjusius kalendorinius metus Lietuvos leidyklose išleistos gražiausios metų knygos bei apdovanojami jų dailininkai, leidėjai ir poligrafijos specialistai. Kultūros darbuotojai, rašytojai, žurnalistai, leidėjai, menininkai, politikai, bibliotekininkai, aukštųjų mokyklų vadovai ir mokslo atstovai dalyvavo geriausių, išskirtinio dizaino, gražiausiai iliustruotų knygų apdovanojimuose, lankėsi leidyklų stenduose ir naudojosi proga įsigyti patikusią knygą.

Kauno kolegija yra Lietuvos akademinių leidyklų asociacijos, vienijančios Lietuvos universitetų, institutų ir kolegijų leidyklas, narė. Bendradarbiaudama su šia asociacija Kauno kolegijos Medijų technologijų katedra ir Reklamos ir medijų centras kiekvienais metais organizuoja kolegijos leidybos produkcijos pristatymą Vilniaus knygų mugėje.

Kolegijos stende dirbančios Grafinių technologijų programos studentės ne tik profesionaliai pristatė leidinius, bet ir skleidė žinią apie šios srities specialistų rengimą Kauno kolegijoje. Šiemet Kauno kolegijai skirta padėka už ilgametį dalyvavimą tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje labai nudžiugino,. Anot dalyvavusių Kauno kolegijos atstovų, toks pažymėjimas skatina toliau drauge augti bei atstovauti savą aukštojo mokslo įstaigą.

Pastebėtina, kad tradicinės ir skaitmeninės leidybos bei spaudos specialistų poreikis yra nemažas. Mugės metu vykstantys tiesioginiai kontaktai su leidyklų, spaustuvių, reklamos ir dizaino įmonių atstovais leidžia darbdaviams rasti darbuotojų, o studentams – pasirinkti, užsitikrinti darbo vietas. Nors tradicinė knyga yra praradusi savo monopolį bei dalinasi pozicija su skaitmenine knyga, ji vis tiek išlieka paklausi ir reikalinga. Knygų mugėje dalyvaujantis būrys skaitytojų patvirtina, kad popierinis leidinys yra populiarus.

Mugėje lankėsi ir Medijų technologijų katedros vedėja Daiva Sajek, Technologijų fakulteto prodekanė dr. Irma Spūdytė, Medijų technologijų katedros dėstytojai bei būrys studentų.

 

You may also like...