Kasmetinė tradicija ir partnerystė: edukacinė ekskursija į Palangos Reabilitacijos ligoninę

Edukacinė ekskursijaKauno kolegijos medikai nuolat vyksta į edukacines-pažintines keliones po Lietuvos medicinos įstaigas. Tokiu būdu susipažįstama su įstaigų veikla, įgaunama praktinių žinių apie darbo organizavimą, medicinos procedūras. Šįkart – apie viešnagę reabilitacijos įstaigoje, kuri yra ilgametė Kauno kolegijos partnerė.

Spalio 16 dieną Kauno Kolegijos Medicinos fakulteto ergoterapijos ir kineziterapijos III kurso studentai kartu su dėstytojomis Daiva Baltaduoniene, Evelina Lamsodiene, Vaida Šidlauskaite, Milda Gintiliene ir Laura Baumann dalyvavo edukacinėje-pažintinėje ekskursijoje Palangos Reabilitacijos ligoninėje, kur visuomet noriai priima direktoriaus pavaduotoja Romantė Aleknavičienė.

Edukacinė ekskursijaPalangos Reabilitacijos ligoninės veiklos pradžia – 1991 metų gruodis. Tai licenzijuota įstaiga teikianti II ir III lygio reabilitacijos paslaugas sergantiems nervų, kvėpavimo sistemų bei judėjimo-atramos aparato ligomis. Ligoninėje įsisavintos ir įdiegtos naujausios diagnostikos, gydymo slaugos ir reabilitacijos technologijos, šiuolaikinė vadyba, profesionalus ir patyręs personalas garantuoja aukštą paslaugų kokybę.

Studentai buvo supažindinti su įvairių reabilitacijos komandos narių teikiamomis procedūromis bei įranga. Šioje įstaigoje siekiama naujovių, todėl yra platus įvairios aparatūros asortimentas. Įstaigoje dirbantys ergoterapeutai bei kineziterapeutai pasidalino darbo patirtimi. Apie ligoninės darbą, ergoterapeuto darbo ypatumus ir modernią įrangą pasakojo čia dirbanti ergoterapeutė, Kauno kolegijos absolventė Indrė Rutkauskaitė. Studentus maloniai nustebino vyrų kūrybiškumas – siūti ir siuvinėti darbai ir puiki atlikimo kokybė. Viso to juos moko profesinės reabilitacijos mokytoja Leonora Griciuvienė. Taip pat studentai turėjo unikalią galimybę išbandyti kompiuterinės programos „Hand Tutor“ veikimo principus.

Reabilitacijos skyriaus kineziterapeutė Aušra Pakštytė papasakojo apie ligoninės darbą, kineziterapeuto darbo ypatumus, kineziterapines procedūras ir modernią įrangą.

Edukacinė ekskursijaPirmą kartą šiemet aplankyta vaikų reabilitacijos sanatoriją Palangos Gintaras, kur Kauno kolegijos medikus pasitiko ir su bendrais įstaigos principais supažindino vyresniosios fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojos Rasa Vengalienė ir Laima Baltmiškienė bei ergoterapeutė,Kauno kolegijos absolventė Inga Milašiūtė. Sanatorija teikia antrinio lygio ambulatorines fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijas vaikams. Konsultacijų metu pacientai konsultuojami dėl II-o ar III-io reabilitacijos reikalingumo, teikiamos kompleksinės I-o reabilitacijos etapo paslaugos bei pavienės kineziterapijos, ergoterapijos, masažo ar fizioterapijos paslaugos.

Ši ekskursija buvo puiki proga pamatyti reabilitacijos priemonių naujoves, susipažinti su erdvėmis, skirtomis pacientams reabilituotis po traumos ar ligos.

Studentai ir dėstytojai akcentuoja, jog ir šįmet Palangos gydymo įstaigos paliko neišdildomus įspūdžius ne tik savo modernumu ir aplinka, bet ir kolektyvo draugiškumu.

You may also like...