Justino Vienožinskio fakultetas surengė dailininkui dedikuotą plenerą

Justino Vienožinskio fakultetas surengė dailininkui dedikuotą plenerąAteityje apsilankiusieji Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete turi progą pamatyti šviežiai nutapytus, dar dažais kvepiančius kūrinius, kuriuos dailininkai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos ir Izraelio sukūrė dalyvaudami tarptautiniame plenere „Justinas Vienožinskis ir Kaunas“.

Justino Vienožinskio fakultetas surengė dailininkui dedikuotą plenerąLiepos 25–31 dienomis vykusiame plenere tapytojo, Kauno kolegijos dėstytojo Arvydo Martinaičio sukviesti menininkai fiksavo ir interpretavo legendinio Tarpukario Lietuvos dailininko bei Kauno miesto sąsajas. Kaip pasakoja organizatoriai, plenere siekta atpažinti J. Vienožinskio paliktus pėdsakus Kaune, susipažinti su miestu, keliauti po jo apylinkes, bendrauti ir bendradarbiauti tarp įvairių šalių tapytojų. Plenero dalyviai turėjo galimybių tapyti ir iš natūros, ir studijose.

Justino Vienožinskio fakultetas surengė dailininkui dedikuotą plenerąAnot fakulteto administracijos, vasarą rengiamas pleneras jau tapo fakulteto tradicija – menininkų susibūrimas organizuojamas penktus metus. Ankstesniuose pleneruose sukviesti menininkai interpretavo ne tik J. Vienožinskio, tačiau ir Jono Vaičio kūrybą. Plenero dalyviai aplankė, tapė, diskutavo Pažaislyje, Druskininkuose, Birštone. Praėjusiais metais vykusiame plenere kurdami menininkai siekė tapybos priemonėmis atskleisti Pelėdų kalno mitinę esmę, čia svarbiausiu atramos tašku tapo peizažas ir iš jo išplaukiančios įvairios interpretacijos, susijusios tiek su meno mokyklos praeitimi, tiek su dabartimi. Plenerus vainikavo parodos Justino Vienožinskio menų fakultete bei įvairių Lietuvos miestų bei miestelių erdvėse.

Plenero dalyviai

Justino Vienožinskio fakultetas surengė dailininkui dedikuotą plenerąJovita Aukštikalnytė (Kaunas)

Raimondas Šimkevičius (Kaunas)

Martins Krumins (Latvija, Liepoja)

Vidas Poškus (Vilnius)

Arvydas Martinaitis (plenero kuratorius, Kaunas)

Alexander Ganelin (Izraelis, Jaffa)

Anatoly Baratynsky (Izraelis, Jeruzalė)

Aistė Gabrielė Černiūtė (Vilnius)

Elena Balsiukaitė (Kaunas)

Justino Vienožinskio fakultetas surengė dailininkui dedikuotą plenerąJolanta Grabowska (Lenkija, Suvalkai)

Irena Mikuličiūtė (Kaunas)

Ilona Kalibatienė (Alytus)

Natalia Naida Kapulovska (Ukraina, Oziory)

Rūta Lesniauskienė (Vilnius)

Arturs Agadžajans (Latvija, Ryga)

Biruta Stafecka (Latvija, Ryga)

Justino Vienožinskio fakultetas surengė dailininkui dedikuotą plenerą

 

You may also like...