Jaunosios dizainerės kolekcija – įkvėpta banglentininkų

Fotografija iš Alvydos Navickaitės asmeninio albumoNaujausias jaunosios dizainerės, Kauno kolegijos absolventės Alvydos Navickaitės pasiekimas – antroji vieta už kolekciją „Kontrastai“ viename Kauno universitetų renginyje „Dizaino dienos“. Sukurti kolekciją autorę įkvėpė banglenčių sportas, jo skleidžiama kultūra ir moters dalyvavimas jame, todėl modeliuose dominuoja šviesios spalvos.

Lapkričio 20-oji BLC verslo lyderių centre buvo neeilinė diena. Vakare čia šurmuliavo jaunųjų Lietuvos dizainerių darbams pristatyti skirtas renginys „Dizaino dienos“, organizuojamas Kauno technologijos universiteto (KTU). Mados šou tiek žiūrovų, tiek dalyvių dėmesį pritraukia jau devynioliktą kartą.

Kolekcijas pristatė įvairaus diapazono kūrėjai: ir individualistai, ir duetai, ir grupių projektai. Kompetentinga komisija, kurios nemažas procentas – Kauno kolegijos absolventai ir darbuotojai. Jaunuosius kūrėjus vertino mados namų „Cantas“ dizaineris Egidijus Sidaras, daugkartinis „Dizaino dienų“ konkurso dalyvis, o vėliau ir komisijos narys – Kęstutis Lekeckas, taip pat buvusi „Dizaino dienų“ dalyvė dizainerė Olesia Les ir įvaizdžio dizainerė Olesė Kekienė sprendė, kurie dizaineriai yra verti geriausiųjų vardo.

Mados šou „Apkalbos 2015“ akimirka. Dariaus Tarėlos fotografija– KTU „Dizaino dienose“ laimėjote antrąją vietą. Kaip jaučiatės gavusi šį įvertinimą, ką jis jums davė?

– „Dizaino dienos“ – labai puikus renginys, kuriame buvo surinkta gausi ir kompetetinga komisija, dėl to labai džiaugiuosi laimėjimu. Smagu, kai pastebi tavo darbus ir juos įvertina, manau, būtent taip jauni kūrėjai gali įgauti drąsos tolimesniems darbams.

– Kas įkvėpė šią kolekciją?

– Kolekciją įkvėpė banglentininkų kostiumai, kurie sužavėjo, spalvų gausa. Taip pat šis kostiumų audinys (neoprenas) sudomino savo neįprasta išvaizda, formos išlaikymu, kuri suteikia galimybę eksperimentuoti ir kurti įvairesnius siluetus. Kolekcija atspindi jaunatvišką drąsą, stiprų šiuolaikiškos laisvės pojūtį, norą ir gebėjimą išsiskirti, nebijant formos, spalvos ir blizgesio.

– Banglentininkai, kodėl būtent jie? Juk Lietuvoje bangų mažai, negalime pasigirti dideliais paplūdimiais.

– Manau, įtakos turėjo tai, jog esu klaipėdietė, o pastaruosius penkis metus gyvenu kituose miestuose, nostalgija savo miestui, jūra… Manau, jog dalelė įkvėpimo iš čia. Be to, kai ieškojau įkvėpimo, mane sužavėjo viena labai graži vieta, netoli Klaipėdos – Svencelė. Čia renkasi visi vandens sporto aistruoliai. Po šito „susitikimo“ pradėjau domėtis vandens sportu, kuris, pasirod,o turi labai įkvepiančias aprangas, kurios sužadino mano vaizduotę.

– Kodėl ji vadinasi „Kontrastai“? Ką reiškia šis pavadinimas?

– Pavadinimas atsirado visai neatsitiktinai, tiesiog visa kolekcija paremta kontrasto principu. Tarpusavyje kontrastuoja spalvos ir formos, taip sukurdamos vientisą kolekciją.

Mados šou „Apkalbos 2015“ akimirka. Dariaus Tarėlos fotografija– Kodėl pasirinkta tokia spalvų paletė – pilka, raudona?

– Pats spalvų įkvėpimas atsirado iš banglenčių sporto, kuriame labai daug drąsiai ryškių spalvų, tos drąsos labai norėjosi ir man. Spalvų paletė išties gausi (raudona, mėlyna, tamsiai mėlyna, žalia, pilka.) Galiu pasakyti, jog spalvos atsirado palaipsniui, kiekvienas naujas siluetas atsinešdavo ir naują pasirinkimą, naują kontrastą, dar vieną dalelę kolekcijoje.

– Kokios medžiagos naudotos siuvant drabužius, ar sunku buvo su jomis dirbti?

– Kolekcijai medžiaga buvo parinkta viena, tai trikotažas, kurį visi vadina neoprenu, tačiau išties – tai šios medžiagos trikotažinis pakaitalas, pritaikytas drabužiams, o ne vandens sporto mėgėjų kostiumams. Darbas vyko kiek komplikuotai, nes ši medžiaga tikrai turi savo kaprizų, kuriuos reikėjo perprasti, tačiau eigoje išties įsimylėjau šią medžiagą ir, manau, dar kurį laiką su ja nesiskirsiu.

– Kokiai moteriai yra skirta ši kolekcija?

– Ši kolekcija skirta moterims-merginoms, nebijančioms išsiskirti, ieškančioms naujovių ir gyvenančioms inovacijų apsuptame pasaulyje.Visa ši kontrastuojanti kolekcija skirta toms, kurios yra pavargusios nuo greitosios mados ir ieško kažko išskirtinio.

Mados šou „Apkalbos 2015“ akimirka. Dariaus Tarėlos fotografija– Gegužės 7 dieną Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas surengė mados šou „Apkalbos 2015“, jame irgi demonstravote savo kolekciją (prizas už komercinį potencialą). Pripažinimą taip pat pelnėte lapkričio 20 dieną vykusiose KTU „Dizaino dienose“ (antroji vieta), spalio 15–16 dienomis rengtame „Vilnius Fashion & Textile Avenue 2015“ (specialus prizas), lapkričio 14 dieną Šiauliuose organizuotame mados šou „VIRUS“ (prizas už bendradarbiavimą su „Wapsva Lt“ dizaino namais). Ar svarbu būti įvertintai?

– Išties šiais metais dalyvavau įvairiuose renginiuose, kuriuose kaupiu patirtį, taip pat stiprinu pasitikėjimą savimi ir savo kūrybą. Labai smagu, jog dalyvaudama renginiuose, visur mano darbai lieka įvertinti. Visi šie aspektai leidžia man kurti ateities planus, sieti save su dizainu. Šis stiprus palaikymas iš šalies yra stiprus postūmis į priekį, nes tikrai puikiai suprantu, koks svarbus yra įvertinimas jaunam kuriančiam žmogui, nes visa tai, ką mes darome, kyla iš mūsų pasaulėžiūros, supratimo į madą, mes perteikiama savo mintis savo darbuose, o kad tie darbai būtų suprasti ir įvertinti, yra pats svarbiausias dalykas, nes tik rastas ryšys su aplinka gali suburti ir sėkmingus ateities projektus.

– Koks yra jūsų kasdieninis stilius?

– Sunkus klausimas. Neturiu jokių išankstinių nusistatymų, visada esu atvira naujovėms. Manau, šiais laikais turėti vientisą stilių ir jį lengvai įvardinti yra labai sunku, nes pasiūlos labai daug, o ir greitoji mada neleidžia stovėti vietoje. Ko gero, galėčiau teigti, jog sportinis ir klasikinis stilius tai mano kasdieninis stiliaus miksas.

 – Kokie drabužiai / kokių spalvų turėtų būti jauno žmogaus spintoje?

– Nenorėčiau kalbėti apie tendencijas, aš manau, kad jaunas žmogus yra visų pirma labai kūrybingas ir dar nesuvaržytas viso išorinio pasaulio, todėl spintoje turėtų būti tos spalvos ir tokie drabužiai, su kuriais jis galėtų atskleisti ir parodyti kas jis toks. Linkiu jauniems žmonėms nebijoti ir nevaržyti savęs. Drąsiems savo spintoje siūlau išbandyti kontrastus, o visiems kitiems pagyvinti savo garderobą bent viena ryškesne detale, kuri suteiks prieskonio visam stiliui!

Mados šou „Apkalbos 2015“ akimirka. Dariaus Tarėlos fotografija– Studijavote Kauno kolegijoje, pasidalinkite įspūdžiais.

– Šią vasarą baigiau studijas Kauno kolegijoje ir tikrai prireikė laiko susivokti, jog studijos baigtos ir auditorijos kuriose praleistos daugybė valandų, jau užleistos kitiems talentingiems jauniems žmonėms. J. Vienožinskio menų fakultetas puiki vieta studijuoti ir tobulėti. Norėčiau paminėti nuostabias dėstytojas kurios išties daro viską, kad mes tobulėtume ir nepasiklystume mados pasaulyje: Stella Justina Kasperavičienė ir Audronė Šakienė.

 – Kaip manote ar Lietuvoje, Kaune yra tinkamos galimybės jauniems dizaino talentams tobulėti, skleistis?

– Aš manau, kad tobulėjimui ribų nėra, todėl svarbu siekti savo užsibrėžtų tikslų ir visai nesvarbu kur tai darai, nes kai labai nori, viskas įmanoma!

Savaitrastis Kaunui

You may also like...