Išvykoje studentai praskleidė autorių teisių įstatymų šydą

Lapkričio 9-ąją Kauno kolegijos Verslo fakulteto Komunikacijos katedros Kultūrinės veiklos organizavimo studijų programos antrakursiai lankėsi Vilniuje – LATGA būstinėje – kur susitiko su asociacijos atstovais.

Asociacija LATGA yra autorių teisių kolektyvinio administravimo asociacija, turinti juridinio asmens statusą ir savo veikloje besivadovaujanti Lietuvos Respublikos Konstitucija, Autorių teisių ir gretutinių teisių įstatymu, taip pat kitais teisės aktais bei asociacijos įstatais. Išvykos metu būsimieji renginių organizatoriai siekė išsiaiškinti svarbiausią informaciją apie renginių organizavime naudojamų kūrinių autorių teises.

Susitikimo metu asociacijos darbuotojai apgailestavo, kad aukštosios mokyklos menkai bendradarbiauja su LATGA, todėl Kauno kolegijos iniciatyva itin džiugina. LATGA direktoriaus pavaduotoja Laura Baškevičienė studentams išsamiai papasakojo apie asociacijos veiklą, supažindino su esminėmis autorių teisių nuostatomis. Diskusiją tarp asociacijos atstovų ir kolegijos studentų išprovokavo Muzikos kūrinių skyriaus vadovo Pauliaus Sartatavičiaus pranešimas apie naudojamų kūrinių renginiuose autorių teises. Studentai sužinojo, ką reikia atlikti iki renginio, norint išvengti autorių teisių pažeidimų ir baudų. LATGA atstovai ir studentai sutarė ir toliau bendradarbiauti.

You may also like...