Įspūdžiai iš studentų konferencijos „Jaunimo verslumo įgūdžių ir iniciatyvų skatinimas“ Tauragėje

Kasmet, siekiant spręsti jaunimo verslumo problemas bei ugdyti jaunimo verslumo įgūdžius, Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Tauragės skyriuje balandžio mėnesį organizuojama mokslinė-praktinė konferencija „Jaunimo verslumo įgūdžių ir iniciatyvų skatinimas“.

Šiais metais Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentai skaitė pranešimus apie žiedinės ekonomikos įgyvendinimą ES ir Lietuvoje, pateikė įžvalgų apie Jungtinių Arabų Emyratų verslo aplinką ir nišas tarptautinio verslo vystymui. Jaunieji tyrėjai pristatė atliktus tyrimus apie nuolaidų ir akcijų poveikį Jurbarko miesto gyventojų pirkimo įpročiams bei atskleidė radijo stočių populiarumą tarp Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentų. Konferencijos metu mintimis dalijosi ne tik vietiniai studentai, bet ir svečiai iš profesinių mokyklų: Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos moksleivė skaitė pranešimą, kuriuo atskleidė daug kam nežinomą Smalininkų krašto 100 metų verslo istoriją.

Tradiciškai kiekvienais metais mokslinėje-praktinėje konferencijoje dalyvauja Tauragės verslininkai, kurie pristato savo verslo sėkmės istorijas. Šiemet akademinis jaunimas sėkmingos patirties sėmėsi iš Tauragės odontologijos centro direktoriaus L. Jaručio. Profesine informacija dalijosi ir kiti savo srities specialistai: Tauragės teritorinės darbo biržos vyr. specialistė T. Vaičienė konferencijos dalyvius informavo apie Darbo biržos pagalbą pradedant verslą bei savarankiško užimtumo rėmimą, o  Tauragės raj. savivaldybės verslumo ugdymo ir verslumo skatinimo specialistas A. Laucius pasakojo apie savivaldybės verslo skatinimo programas.

Konferencija_2Konferencijos metu dalyvius nudžiugino VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovės E. Stebulienės pranešimas, kuriuo užsiminta apie laukiamus teigiamus pokyčius. Projektų vadovė pristatė Tauragėje veiklą pradedantį trečiąjį šalyje bendradarbystės centrą „Spiečius“, kuriame laisvai samdomi specialistai (vadinamieji freelanceriai) galės nemokamai naudotis kompiuterizuota darbo vieta ir konsultuotis su specialistais.

Po konferencijos organizatoriai teigė tikintys, kad mokslinės-praktinės diskusijos metu gautos žinios padės ugdyti jaunų žmonių verslumą, skatins jų norą kurti ir tobulėti bei priimti kūrybiškus verslo sprendimus.

You may also like...