Įsibėgėjo tradicija tapęs mokslo festivalis „Erdvėlaivis žemė 2018“

Erdvėlaivis žemė 2018Rugsėjo 15 dieną Kauno kolegijos Medicinos ir Technologijų fakultetų atstovai (Kauno kolegijos grupės koordinatorius – Mokslo taikomosios veiklos skyriaus vadovas dr. V. Makūnas) prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ kvietė mugės „Mūsų ateities pasaulis“ dalyvius ir lankytojus eksperimentuoti. Ši mugė buvo vienas iš jau penkioliktą kartą organizuojamo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ nemokamų renginių. Iniciatyva skirta plačiajai visuomenei, kuria siekiama ugdyti mokslo kultūrą ir skatinti jaunimą rinktis tyrėjo ar mokslininko profesiją.

Dalyvauti demonstraciniuose bandymuose „Nematomos žmogaus kūno paslaptys“, „Paslaptingoji genetika“ , „Pamatyk nematomą“ mugės lankytojus kvietė Medicinos fakulteto atstovės: I. Viliušienė, dr. R. Volskienė. lekt. Ž. Maželienė, A. Vaičiulevičienė. Joms talkino to paties fakulteto studentai: E. Pocius, I. Šiaudytytė, T. Kniečiūnaitė, G. Vereškaitė, D. Jakutytė. Dr. V. Batulevičienės padedami, dalyviai galėjo pasitikrinti savo mobiliųjų telefonų elektromagnetinę spinduliuotę ir sužinoti apie jos poveikį žmogaus sveikatai.

Technologijų fakulteto lektorių I. Šostakienės bei I. Pupelienės pristatomi jusliniai bandymai „Jauti ar ne?“ stebino (o kai kuriuos ir glumino) lankytojus – mat regėjimas gali daryti įtaką mūsų skonio suvokimui. Su daugybe norinčių dalyvauti jusliniuose bandymuose, negailėdamos savo laisvalaikio, talkino to paties fakulteto studentės A. Jašiskytė ir U. Griškaitė.

Kauno kolegijos padaliniuose „Erdvėlaivis žemė“ renginiai tęsis dar visą šią savaitę.

You may also like...