Iš būsimųjų kineziterapeutų – galimybė padovanoti masažą mamytei

Artimųjų prisilietimai – gražiausia, švelniausia ir asmeniškiausia dovana. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto kineziterapijos programos studentai mažiesiems suteikė progą savo mamoms padovanoti ypatingą dovaną – masažą. Medicinos fakulteto kineziterapijos programos studentai Agnė Besarabovienė ir Tomas Strunkevičius su lektore Vaida Šidlauskaite Mamos dienos proga gegužės 4 dieną lankėsi Domeikavos darželyje ir tądien vaikučius mokė, kaip atlikti masažą savo mamytėms.

IMG-5e528a298837295ec8a3db8ae85c8b9d-VŠventėje dalyvavusios mamytės mėgavosi savo vaikučių atliekamais pečių juostos ir rankų masažais. Mažieji labai atidžiai sekė studentų atliekamus masažo judesius, stengėsi masažus atlikti kuo geriau. Kalbant apie prisilietimus apskritai ir masažą, kaip vieną iš prisilietimo formų, pažymėtina, kad žmogaus oda yra didžiausias jutimo organas, kuris pradeda formuotis kartu su nervų sistema. Kiekvienas mūsų kūno taškelis yra jautrus prisilietimams, nes odoje yra tūkstančiai jutimo receptorių, kuriais oda, būdama itin glaudžiai susijusi su nervų sistema, siunčia informaciją į smegenis, o kūnas reaguoja – pakinta širdies plakimas ir kraujo spaudimas. Tinkamai palietus kūną, smegenys ima gaminti endorfinus, kurie natūraliai stiprina imunitetą ir malšina skausmą. Malonūs prisilietimai dažnai mažina streso hormono kortizolio išsiskyrimą. Verta prisiminti ir tai, kad dar motinos gimdoje plūduriuojantis vaisius yra nuolat liečiamas iš visų pusių. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl mes visą gyvenimą taip trokštame prisilietimų. Vadinasi, prisilietimai gali būti naudingi ne tik fiziškai, bet ir emociškai.IMG-5219d571c47b0bd9c84cec627d2ebaaa-V

Su šventės dalyviais dėstytoja ir studentai kalbėjo apie tai, kaip svarbu nepamiršti pasirūpinti mamomis, ir kad net ir švelnus glostymas po darbingos dienos turi didelį teigiamą poveikį. Mažiesiems patiko naujas, neįprastas bendravimo su mamomis būdas. Vaikai žadėjo nepamiršti pamasažuoti mamytes ir ateityje.

You may also like...