Kauno kolegijos absolvento turizmo patirties krepšelyje – 57 procentai pasaulio

Tigro Lizde (Tiger Nest), ButaneKiek šalių esate apkeliavę? Kauno kolegijos absolventas Laimonas Maculevicius, 2005 m. baigęs Turizmo ir viešbučių vadybos specialybę, laiko veltui neleido – jis apkeliavo net 57 procentus pasaulio! Kviečiame skaityti interviu apie absolvento studijų prisiminimus, įgytų žinių taikymą darbe, patarimus dar tik pradedantiems turizmo (ir ne tik) studijas.

Kokiomis veiklomis užsiimi šiandien?

Šiandien dirbu Jungtinės Karalystės Londono Getviko oro uosto (London Gatwick Airport) apsaugoje bei bendradarbiauju su Jungtinės Karalystės pasienio apsauga (UK Border Force) – dirbu vertėju lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

Kaip atsidūrei Jungtinėje Karalystėje? Kaip ten sekėsi?

Druskos Lygumoje (Sal Flat), Uyuni, BolivijojePo baigiamojo darbo apsigynimo, 2005 metų birželį, susiradęs darbą iš anksto, išvykau gyventi i Jungtinę Karalystę. Pradėjau kaip ir visi emigrantai – dirbau restorane, bare. Po kiek laiko darbas, atlyginimas bei nesąmoningos darbo valandos pradėjo nebetenkinti. Susiradau darbą viešbutyje. Praėjo kiek laiko, vėl panorau dinamiškesnės veiklos, galimybių tobulėti ir, žinoma, geresnio atlygio. Taip atsiradau Londono Getviko orouoste. Ir mano gyvenimas visiškai pasikeitė.

Geras atlygis, tobulėjimas, pradėjau daryti, ką labiausiai norėjau – keliauti, stebėti pasaulį. Nuo 2007 m. iki šios dienos aplankiau 53 šalis, t. y. 57 procentus pasaulio: visas Europos šalis, taip pat Islandiją bei Grenlandiją, Jungtine Amerikos Valstijas, Kanadą, Aziją – Mongoliją, Tailandą, Borneo, Singapūrą, Malaiziją, Vietnamą, Kambodžą, Mianmarą, Laosą, Nepalą, Butaną, Tibetą, Pietų Ameriką – Peru bei Boliviją.

Kokios žinios ir gebėjimai, įgyti Kauno kolegijoje, labiausiai pravertė jau dirbant?

Studijų metais įgytas žinios visada vertinsiu teigiamai, tai atvėrė man akis daugeliu aspektų turizmo bei komunikacijos srityse. Šiomis dienomis daugiausia tenka praktiškai pritaikyti žinias, gautas komunikacijos, vadybos bei turizmo paslaugų marketingo paskaitų metu.

Kaip apibūdintum studijų laiką, praleistą kolegijoje?

ButanePrabėgus kuriam laikui po studijų suprantu, kad tai yra neįkainojamas turtas man pačiam kaip turizmo srities specialistui, kelionių planuotojui, asmeniui, komunikuojančiam su įvairių kultūrų žmonėmis. Todėl linkėčiau visiems studentams įdėmiai klausytis ir priimti studijų metu suteikiamą informaciją išskėstomis rankomis.

Kuo, Tavo manymu, patrauklios studijos Kauno kolegijoje?

Manau, Kauno kolegija siūlo viską, kad būtų ruošiami geri turizmo specialistai. Mainų programos, mokomos užsienio kalbos, siūlomos praktikos Lietuvoje ir užsienyje, organizuojamos mokomosios keliones, tik reikia noro griebti tai, kas siūloma.

Ar rekomenduotum studijas Kauno kolegijoje savo artimiesiems? Kodėl?

Macu Pikcu, PeruTikrai taip, jai sugalvočiau vėl studijuoti, rinkčiausi Kauno kolegiją ir tikrai rekomenduočiau savo artimiesiems bei draugams. Kauno kolegija pateikia platų spektrą ir geros kokybes studijų programų, tikrai yra iš ko yra rinktis.

Kokias savybes turi turėti žmogus, kuris nuspręstų studijuoti tą pačią specialybę, kurią baigei Tu?

Žmogus, studijuojantis Turizmo ir viešbučių vadybą, turi būti pasiruošęs sunkiam darbui, turėti norą bendrauti su žmonėmis, motyvuotas, priimti visus galimus iššūkius iššūkius, kad ir kokie sunkūs jie būtų, būti aktyvus, komunikabilus. Jis turi būti siekiantis žmogus. Siekiantis pakeisti ar sukurti kažką naujo turizmo srityje.

Ką patartum, palinkėtum dabartiniams kolegijos studentams ar jauniems specialistams?

MongolijojeBūkite kantrūs, ieškokite naujovių, galvokite apie ateitį, kurkite planus. Kol mokotės, naudokite gautą informaciją, dalyvaukite konferencijose ir pristatymuose, siūlomose praktikos bei mainų programose, nes tai yra neįkainojama.

Kokie Tavo ateities planai?

Šiuo metu mano planuose – lova, pusryčiai ir… viešbutuko įkūrimas Italijoje, Amalfi pakrantėje.

Ačiū už pokalbį. Sėkmės!

You may also like...