„Interphoto 2015“ – tai ne tik fotografija

Paroda „Interphoto 2015“  LenkijojeKauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedros studentai dalyvavo ir lankėsi Belostoko (Lenkija) fotografijos festivalyje „Interphoto 2015“. Jame buvo eksponuojami tiek užsienio, tiek Lenkijos menininkų darbai, įskaitant studentus iš Lodzės filmų mokyklos ir Kūrybingosios fotografijos instituto Opavoje. Išskirtinę galimybę sudalyvauti tarptautiškumo kupiname festivalyje turėjo ir Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedros studentai.

Paroda „Interphoto 2015“  Lenkijoje„Interphoto 2015“ savo darbais galerijose galėjo džiaugtis daugiau nei tuzinas studentų, pradedant nuo antro kurso, įskaitant ir baigusius, tačiau akademinėje bendruomenėje vis dar ryškų pėdsaką paliekančius studentus. Nors ir festivaliams dažniausiai būdinga vykti kiekvienais metais, Belostoko tarptautinis fotografijos festivalis apima ciklus, tarsi įgauna savotišką bienalės bruožą, tad nuotraukomis galima bus grožėtis kas du metus. Taip bus kuo puikiausiai ne tik kuriami „tiltai“ tarp Rytų ir Vakarų Europos, bet ir savotiškai garsinamas miestas, kuris po truputį užsitvirtina vietą nacionaliniame meno žemėlapyje.

Paroda „Interphoto 2015“  LenkijojeŠis festivalis – tai ne tik fotografija. Festivalio dalyviai turėjo galimybę apsilankyti įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse. Analoginė fotografija, nuotraukų retušavimas, gatvės menas, lyderystės seminarai, tai tik maža dalis kūrybinį potencialą skatinančių veiklų. Fotografijos festivalyje taip pat buvo nesvetima ir iš pirmo žvilgsnio įprasta kasdienybei veikla – filmų ir kūrybinių aplankų (portfolio) peržiūros, piknikai, bei pažintis su pačiu miestu. „Interphoto 2015“ organizatoriai šiemet pakviestus studentus įtraukė į pačių įvykių sūkurį, dalyviams buvo suteikta galimybė ne tik pažinti vieną iš didžiausių Lenkijos miestų, bet ir išvysti individualias darbų ekspozicijas.

Paroda „Interphoto 2015“  LenkijojePer dvi dienas buvo spėta aplankyti daugiau nei dvidešimt parodų iš kurių didžioji dalis buvo atidarymai. Jų metu kuo puikiausiai galima užmegzti ryšius, praplėsti akiratį ar išplėtoti tolimesnes kūrybines vizijas. Nors ir kita šalis, tačiau fotografijos festivalio metu buvo galima mažai akimirkai sugrįžti į Lietuvos praeitį. „Interphoto 2015“ dalyvavo ir žinomas sausio 13-osios įvykius fotografavęs foto žurnalistas Marius Foreckis, kurio mamos gimtinė yra Kybartų miestelis. Tai vienas iš retų Europos fotografų, įamžinęs geležinės uždangos įvykių pasekmes. Dalinosi įspūdžiais iš Belostoko menų fakulteto studentė Deimantė Piraitytė.

Paroda „Interphoto 2015“  LenkijojePrisiminimai apie tarptautinį fotografijos festivalį dar ilgai išliks dalyvių mintyse. Grįžę iš parodų studentai surengė pristatymus pirmo ir antro kurso studentams, užsienio menininkams ir kolegijos bendruomenei. „Ši kelionė ypatingas kultūrinis atsiminimas, nes parodas lankėme nuo ankstaus ryto iki vėlaus vakaro, taip grožėjomis Belostoko miesto vaizdais, operos ir lėlių teatrais, kino salėmis ir kitomis galerijomis, kuriose buvo eksponuojami įvairių autorių darbai“, – teigė įspūdžių kupini J. Vienožinskio menų fakulteto fotografijos katedros studentai.

You may also like...