Infotronikos diplomantai demonstravo sukurtas išmaniąsias sistemas

Infotronikos diplomantai demonstravo sukurtas išmaniąsias sistemasDaiktų interneto (angl. Internet of Things, IoT) naujovės, kuomet įvairios išmaniosios sistemos, įrenginiai sujungiami ir valdomi internetu mobiliaisiais įrenginiais, domina tiek verslo įmones, tiek Kauno kolegijos tyrėjus. Šių metų sausio 18 dieną infotronikos studijų programos 2-osios laidos diplomantai, vadovaujami Informatikos katedros dėstytojų dr. G. Blažiūno, dr. D. Rimkaus ir D. Adomaičio, demonstravo savo sukurtus išmaniųjų sistemų prototipus ir stendus. Ekspozicijoje ir baigiamųjų darbų gynimuose buvo pristatyti 2018 m. diplomantų pasiūlyti daiktų interneto sprendimai.

Infotronikos diplomantai demonstravo sukurtas išmaniąsias sistemasLauros Baltutytės ir Augusto Stravinsko išmanaus namo šildymo ir vėdinimo sistemos prototipas su informacine sistema ir grafine naudotojo sąsaja, leidžiantis naudotojui, atlikus pakeitimus internetinėje svetainėje, reguliuoti namo temperatūrą skirtingose patalpose. Asmuo gali stebėti procesą ir kambarių temperatūros pakitimus internetinėje svetainėje. Visa informacija yra kaupiama duomenų bazėje.

Igno Deksnio pagamintas daugiaaukštės aikštelės parkavimo stendas, valdomas bevieliu ryšiu per internetinį puslapį, leidžia naudotojui prisijungti prie sistemos ir automobilį palikti aikštelėje arba jį pasiimti.

Infotronikos diplomantai demonstravo sukurtas išmaniąsias sistemasKęstučio Mozerio sukurta objektų aptikimo ir jų lokacijos nustatymo judėjimo maršrute roboto informacinė sistema leidžia aptikti objektus tam tikroje erdvėje ir siųsti atpažintų objektų vaizdą ir informaciją į išmanųjį įrenginį.

Naudojantis Liudo Neverdausko sukurtu informaciniu aušinimo sistemos valdymo stendu, galima per išmanųjį telefoną ar kompiuterį stebėti ir kontroliuoti tam tikroje talpoje esantį vandens lygį. Sistema, pagal užduotas naudotojo komandas, gali dirbti rankiniu arba automatiniu režimu ir palaikyti optimalų vandens lygį, kuris vėliau gali būti panaudotas tolimesniems pramoniniams tikslams.

Infotronikos diplomantai demonstravo sukurtas išmaniąsias sistemasEriko Radzevičiaus roboto nuotolinio valdymo sistema valdo jo važiavimo kryptį, pateikia temperatūros ir drėgmės duomenis, transliuoja vaizdą į mobilųjį įrenginį.

Daiktų interneto sprendimai sukelia ir daug pavojų, todėl ypač svarbi – išmaniųjų sistemų sauga. Nuotolinių studijų galimybės buvo pritaikytos transliacijoje iš Prancūzijos Ensimag INP aukštosios mokyklos Grenoblyje – tokių būdu Marius Giedraitis gynėsi savo baigiamąjį darbą “Informacinių sistemų saugos laboratorijos projektas”.

You may also like...