Informatikos katedros dėstytojai lankėsi UAB „BOD group“

Informatikos katedros dėstytojai lankėsi Vilniuje įsikūrusioje įmonėje „BOD group“. Pagrindinės šios bendrovės veiklos kryptys yra naujos kartos saulės fotoelementų bei saulės elektrinių, kompaktinių plokštelių bei kontaktinių lęšių gamyba. Pasak vieno iš pagrindinių bendrovės akcininkų V. Sakalausko, įmonė ne tik gamina produkciją, bet ir vykdo aukšto lygio mokslinius tyrimus, susijusius su saulės elektrinių efektyvumo didinimu, taip pat dalyvauja „Horizon 2020“ programose kartu su pažangiausiais Europos mokslo centrais.

fotooooApsilankymo metu dėstytojai buvo supažindinti su saulės elektrinių bei kompaktinių diskų gamybos technologijomis, taip pat buvo diskutuojama apie iššūkius, su kuriais susiduria verslo atstovai. Pasak V. Sakalausko, įmonėje jaučiamas kvalifikuotų darbuotojų trūkumas, todėl reikalingas glaudesnis bendradarbiavimas tarp verslo ir mokslo institucijų, taip pat paminėta, jog reikia skirti didesnį dėmesį praktiniam studijų pritaikymui.

Lankantis saulės fotoelementų gamybos patalpose V. Sakalauskas pristatė naujos kartos (angl. Bifacial) saulės elektrines ir akcentavo, jog atsinaujinančius energijos šaltinius naudojančios sistemos tampa vis efektyvesnės ir tai yra ateities energetikos technologijos, kurios leis užtikrinti mažesnes energijos kainas, švaresnę aplinką bei tvarų šalies vystymąsi.

Baigiantis vizitui Informatikos katedros dėstytojai aptarė studentų praktikos atlikimo ir įsidarbinimo galimybes bei pakvietė įmonės „BOD group“ atstovus toliau bendradarbiauti.

You may also like...