Ikimokyklinio ugdymos specialistai: Rygoje – pedagoginio stebėjimo praktika

Ikimokyklinio ugdymos specialistai: Rygoje – pedagoginio stebėjimo praktika Įpusėjus rugsėjui Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Ikimokyklinio ugdymo katedros antrojo kurso studentai, lydimi dėstytojų Jolantos Stūronaitės ir dr. Algimanto Bagdono vyko į Latviją. Kelionės tikslas – pedagoginė stebėjimo praktika Rygos ikimokyklinio ugdymo įstaigose.  

„Ne vienerius metus vykdomas glaudus tarpinstitucinis bendradarbiavimas tarp Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto Ikimokyklinio ugdymo katedros bei Rygos Mokytojų rengimo ir švietimo vadybos akademijos įgauna vis naujų atspalvių“, – pasakoja Ikimokyklinio ugdymo katedros vedėja Raimonda Sadauskienė. „Institucijos drauge rengia konferencijas, drauge dalyvauja tarptautiniuose projektuose, o šiais metais pradėjo  tarptautines studentų pedagogines praktikas bei tarptautinius dėstytojų mainus“.

Ikimokyklinio ugdymos specialistai: Rygoje – pedagoginio stebėjimo praktika Savaitę trukusios kelionės metu dėstytojai ir studentai susipažino su ikimokyklinio ugdymo studijų procesu Rygos Mokytojų rengimo ir švietimo vadybos akademijoje, lygino ir analizavo Lietuvos ir Latvijos ikimokyklinio ugdymo sistemas aplankė ir valstybinius, ir privačius Latvijos vaikų darželius. „Smagu, kad studentai ne tik stebėjo praktikų vedamas veiklas, tačiau ir patys organizavo žaidimus mažiesiems, bendradarbiavo su auklėtojais, o stebėjimo praktikos pabaigoje itin aktyviai dalyvavo jos aptarimo refleksijoje“, – pasakojo J. Stūronaitė.

Ikimokyklinio ugdymos specialistai: Rygoje – pedagoginio stebėjimo praktika „Dėstytojai dr. A. Bagdonas ir J. Stūronaitė ne tik lydėjo studentus atlikti praktikos, tačiau ir skaitė paskaitas Rygos Mokytojų rengimo ir švietimo vadybos akademijos ikimokyklinio ir pradinio ugdymo specialybės studentams. Svečiais edukacinės viešnagės metu rūpinosi prof. dr. Tija Zirina, jau ne kartą pabuvojusi ir mūsų institucijoje“, – priminė R. Sadauskienė.

Dr. A. Bagdono teigimu, laisvu nuo praktikos metu, mūsų studentai drauge su Latvijos jaunimu vykdė dr. Antros Ranhovos organizuotą meninę veiklą, aplankė įžymias Rygos vietas, pabuvojo Jūrmaloje. Dėstytojas pasidžiaugė, kad Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto Ikimokyklinio ugdymo katedra ir Rygos Mokytojų rengimo ir švietimo vadybos akademija vykdo tikrą, prasmingą bendradarbiavimą bei tarpusavio edukaciją.

You may also like...