„Idėjų forumas – 2015“: studentų mokslo ir meno tyrimai, naujos pažintys

 „Idėjų forumas – 2015“Gegužės 4 dieną Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete konferencija „Idėjų forumas – 2015“ startavo ir visą savaitę šurmuliavo kasmetine tradicija tapusios „Meno dienos“. Renginių gausa suburia daug studentų ne tik iš mūsų auštosios mokyklos, bet ir studijuojančius jaunus žmones iš užsienio, kviečiant juos reikštis, tobulėti, dalintis ir siekti naujų minties horizontų.

Pirmadienį fakulteto studentai ir svečiai, Lietuvoje studijuojantys pagal studentų mainų programas, dalyvavo studentų kūrybinės draugijos jau tryliktą kartą surengtoje tarptautinėje konferencijoje „Idėjų forumas 2015“. Renginio metu susirinkusieji dalinosi meno ir mokslo kūryba, idėjomis, atradimais. Konferencijoje buvo pateikti studentų atlikti mokslo taikomosios veiklos darbai, parašyti moksliniai straipsniai, įvairios meninės, visuomeninės veiklos, projektai, plenerų pristatymai.

 „Idėjų forumas – 2015“„Idėjų forumas 2015”organizatoriai konferencijos tikslais įvardija studentų kūrybinės veiklos tradicijų formavimą, mokslo tiriamosios veiklos, meninės kūrybos galimybių suteikimą studentams, įvairių projektų patirties sklaidą ir studentų bei dėstytojų kūrybinio bendradarbiavimo skatinimą. „Visada džiugu sužinoti, kad studentų temos, ieškojimai ir keliamos problemos yra labai aktualios. Mums smalsu išgirsti, kaip jus jas matote, kaip pasiryžę jas spręsti ir kokią apskritai savo perspektyvą jaučiate, kokią matote ateitį. Šiandien ir yra tokia diena, kada keičiamės, pasidaliname idėjomis, kada pamatome vieni kitus ir galime džiaugtis vieni kitu pasiekimais, jų praktine bei menine raiška. Matome daugybę projektų ir įdomių idėjų. Linkiu konferencijai sėkmingo darbo.“, – sveikino Kauno Dailės pedagogikos katedros vedėjas Algirdas Saulėnas. Dalyvius taip pat pasveikino ir padrąsino Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto dekanė doc. Sigita Saulėnienė ir Ikimokyklinės katedros vedėja Raimonda Sadauskienė. O konferencijos pradžioje Mokslo taikomosios veiklos vedėjas Danielius Adomaitis palinkėjo dalyviams kuo daugiau kūrybingų, veržlių idėjų: „Visada žaviuosi menų prerogatyva sukurti dvasingesnį ir patrauklesnį pavidalą žmonėms, tad šiandien jums ypač linkiu stiprių pirmų žingsnių ir daug kūrybingumo naujuose darbuose“.

 „Idėjų forumas – 2015“Studentų draugijos konferencijoje šiemet dalyvavo apie šešiasdešimt studentų iš Lietuvos ir Kipro. Bendras konferencijos klausytojų ir dalyvių skaičius perkopė šimtą studentų ir dėstytojų. Trisdešimt prelegentų pristatė šešiolika studentiškos veiklos idėjų ir pranešimų. Šįmet „Idėjų forumas – 2015“ dalyviams suteikė svarių patirčių viešinant savo kūrybą, požiūrį ir pasiekimus bei mokantis ir išbandant įvairias meninės raiškos priemones.

Paminėsime kelis įdomius pranešimus, pristatymus, ekspozicijas

Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto Interjero dizaino katedros studentai parodoje pristatė „Karaliaus Mindaugo apartamentų“ A korpuso II ir III aukštų butų interjerų projektus (kuratoriai Gražina Šutienė ir Algirdas Kupčikas), Fotografijos katedros antrojo kurso studentai ir Studentų atstovybė (stud. Emilija Jonaitytė ir Simona Lezdina) pristatė jų rengtą fotografijos konkursą „Juoda / Balta“, jo rezultatus ir eksponuotą parodą.

 „Idėjų forumas – 2015“Kauno kolegijos Mokslo taikomosios veiklos vedėjas D. Adomaitis skaitė pranešimą „Mokslo / meno taikomosios veiklos projektai Kauno kolegijoje, realijos ir perspektyvos“, kuriame pristatė kolegijos strategijoje numatytas mokslo taikomųjų tyrimų sritis ir veiklas, straipsnių kuruojamiems žurnalams rengimo tvarką ir pateikimo nuoseklumą, kasmetinį Kauno kolegijos „Mokslo taikomųjų tyrimų finansavimo“ konkursą dėstytojams, praktinių idėjų realizavimui skirto finansavimo konkursą studentams „Idėjos praktiškai“, įgyvendintus dėstytojų mokslo ir studentų praktinius projektus bei jų reikšmę mūsų institucijai.

 „Idėjų forumas – 2015“Iš Kipro Frederick universiteto savo kūrybinių dirbtuvių „Menas ir mada iš gamtos“ darbus eksponavo studentai Anastasis Anastasiou, Patroula Liasi, Dimitrinka Skachkova, Diana Tesovic, Maria Varnakides, Antrea Pachiti (dėstytoja Eleni Gircalli). Kauno kolegijos J. Vienožinskio menų fakulteto Interjero dizaino katedros studentai Lina Abramavičiūtė, Laurita Andriukaitytė, Klaudija Bliuvaitė, Inesa Kasputytė, Kristina Laukytė, Ieva Lašaitė, Aida Ringė, Edgaras Zelenkovas pristatė konferencijos dalyviams laikinosios M. K. Čiurlionio dailės galerijos Interjero kursinių darbų parodą. Stiklo studijos trečio kurso studentė Neringa Kulikauskaitė papuošė konferencijos patalpas savo vitražu „Arkangelas Gabrielius“ (kuratorė Sigita Grabliauskaitė).

You may also like...