Į Kauną atkeliauja gatvės gimnastikos iniciatyvos

Lietuvos gatvės gimnastikos čempionato akimirkaKauno kolegija mezga bendradarbiavimą su gatvės gimnastikos sporto entuziastais. Savaitgalį mūsų Alma Mater akademinio miestelio sporto aikštyne nuaidėjęs Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas dar labiau sustiprino draugystę. Apie gatvės gimnastų filosofiją ir bendras organizacijų iniciatyvas – pokalbis su šio sporto entuziastų klubo „Project Mayhem“ nariu Deividu Smailiu.

Kviečiame žiūrėti videoreportažą

Čempionate – kvapą gniaužiantys triukai

Pirmoji bendra iniciatyva gimė dar 2014 metais, kuomet ką tik atnaujintame sporto aikštyne surengta Tarptautinė prisitraukimo diena. Antrasis rimtas renginys – Lietuvos gatvės gimnastikos čempionatas: praeitas šeštadienis Kauną užpildė atletiškais kūnais, jėga, ritmu ir judesiu – net 24 profesionalai demonstravo įspūdingus triukus. „Žiūrovai išvydo įvairių skraidymų per skersinius, vienos rankos prisitraukimus bei stovėsenas ant rankų“, – pasakoja D. Smailys, vienas šio čempionato komisijos narių, ir informuoja, jog laimėtojas iškovojo kelialapį į 2016 metų pasaulio čempionatą, vyksiantį jau liepą Maskvoje.

Lietuvos gatvės gimnastikos čempionato akimirkaKaip į Laikinąją Sostinę atkeliavo šis čempionatas ir gatvės gimnastikos entuziastai? Jau 5 kartą rengto čempionato organizavimą perėmė gatvės gimnastikos klubo „Project Mayhem“ iš Kauno komanda, priklausanti pasaulinei federacijai  „World Street Workout & Calisthenics Federation“. Ši federacija įsikūrusi kaimyninėje Latvijoje. „Anksčiau čempionatas rengtas Vilniuje, o šiais metais jis atkeliavo į Laikinąją Sostinę“, – džiaugėsi D. Smailys ir pasakojo, jog mūsų šalyje sportas ant skersinių ir lygiagrečių gyvuoja jau seniai, tik nebuvo įtvirtintas oficialiai.

Gatvės gimnastikos sporto šaka Lietuvoje oficialiai atsirado 2011 metais, kai šalies sportininkai buvo pakviesti sudalyvauti pirmajame minėtosios federacijos pasaulio čempionate. „Po šio įvykio aktyviai pradėjo kurtis sporto komandos visoje Lietuvoje“, – sako pašnekovas. Komanda „Project Mayhem“ gyvuoja nuo 2013 metų VšĮ statusu. „Kiek žinau, tai vienintelis Lietuvoje su gatvės gimnastika susijęs juridinis asmuo“, – kalba vaikinas. Šių entuziastų misija – gatvės gimnastikos plėtra, sveikatingumo skatinimas, Lietuvos vardo garsinimas dalyvaujant įvairiuose čempionatuose, konkursuose.

Iniciatyvas stiprinti Kauno kolegijos sporto erdvėse – palanku

Kauno kolegijos ir „Project Mayhem“ požiūris į sporto ir sveikatingumo svarbą mūsų visuomenei sutampa. D. Smailys akcentuoja, jog Lietuvoje gan mažai šiam sportui pritaikytų sporto salių, lauko aikštynų, tačiau būtent Kaunas lyderiauja galėdamas pasiūlyti kokybiškas erdves, tarp kurių – ir Kauno kolegijos akademinio miestelio sporto aikštynas, taip pat atviras miestiečiams. Čia sporto mėgėjai turi puikias galimybes universalioje aikštėje žaisti futbolą, krepšinį, veikia paplūdimio tinklinio aikštelė, bėgimo takelis ir, kaip supratome, įrengti lauko gimnastikos įrenginiai.

Gatvės gimnastikos sporto entuziastai„Šiuo metu aktyviai naujinamos kolegijos vidaus sporto erdvės: prieš mėnesį duris atvėrė kūno dizaino studija, o rugsėjį institucijos studentus ir darbuotojus nudžiugins dar viena daugiafunkcė salė“, – puikią žinią praneša Paulius Baltrušaitis, Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojas plėtrai ir infrastruktūrai. Naujoje salėje bus galima užsiimti Cross Fit, TRX, svarmenų kilnojimu, sunkiąja atletika, gimnastika, aerobika, pilatesu, joga, imtynėmis, boksu. Veiks atvira erdvė su veidrodžių siena, tad bus galimybė realizuoti grupinio sporto užsiėmus, pavyzdžiui, gatvės šokius, zumbą ar kitas ritmikas. Dar viena patraukli naujovė – sienelė laipiojimui!

„Mes atveriame gatvės gimnastikos entuziastams Kauno kolegijos duris, o jie žada šio sporto subtilybių pamokyti susidomėjusius studentus“, – jau visai artimus kolegijos ir komandos „Project Mayhem“ ateities planus brėžia P. Baltrušaitis.

Gatvės gimnastikos mados ir filosofija

Gatvės gimnastikos sporto entuziastai„Gatvės gimnastika sujungia sportinės gimnastikos, fitneso, lengvojo kultūrizmo, kalistenikos sporto šakas, breiko ir hiphopo subkultūras, tad žiūrovai kiekviename mūsų renginyje ar net paprastos treniruotės metu gali paganyti akis“, – teigia Deividas. Anot šio entuziasto, gatvės gimnastikos sportas pastaraisiais metais kito – nuo jėgos labiau pereinama prie dinamikos. Kaip tai atsispindi atliekant judesius? Vaikinas pateikia statikos ir dinamikos pavyzdžius.

Dažniausiai treniruotėms yra renkamasi lauko sporto aikštelės. Pagrindą sudaro skersinai ir lygiagretės. „Be šių dviejų įrenginių nebūtų galima atlikti pagrindinių gatvės gimnastikos pratimų“, – pabrėžia pašnekovas ir prideda, jog dažniausiai naudojami papildomi įrenginiai yra suoliukai, įvairios „šveicariškos“ sienelės. Tačiau Lietuvos gatvės gimnastikos čempionato teisėjavusio vaikino nuomone, svarbiausi šio sporto akcentai ir filosofija – noras sportuoti, tvirta valia, disciplina, ritmo pojūtis ir gera nuotaika.

Lietuvos gatvės gimnastikos čempionato akimirkaO kaip į pačio Deivido gyvenimą atkeliavo gatvės gimnastika? Vaikinas jau nuo mažens lankė plaukimą ir nebuvo abejingas sportui. „Prie 6 metus aplankyti mūsų šeimą atvyko bičiulis, užsiimantis gatvės gimnastika. Jis man parodė įvairius vaizdo įrašus internete. Sužavėjo. Su bičiuliu atėjome būtent į Kauno kolegijos sporto aikštyną, kur ir pirmąkart išbandžiau savo jėgas. Tada supratau, koks dar esu silpnas. Pradėjau treniruotis kasdien.“ – prisiminimais dalinasi „Project Mayhem“ narys, šiuo sportu ir įvairiomis iniciatyvomis degantis iki šios dienos.

 

You may also like...