Frankofonijos mėnuo neaplenkė Vadybos ir ekonomikos fakulteto

Kovas – visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, skelbiamas frankofonijos mėnesiu. Tai puiki galimybė čia ir kitose šalyse gyvenantiems frankofonams susitikti renginiuose, skirtuose prancūzų kalbai, kuri visame pasaulyje jungia 200 milijonų ja kalbančių žmonių ir dar 890 milijonų žmonių iš 77-ių Tarptautinei frankofonijos organizacijai priklausančių šalių-narių. Šia proga įvairiuose Lietuvos miestuose, aukštosiose mokyklose organizuojamos įvairios veiklos, suteikiančios progą susipažinti su frankofoniškų šalių kultūra. Šis ypatingas mėnuo paminėtas ir Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultete.

Frankofonijos mėnuo neaplenkė Vadybos ir ekonomikos fakultetoPirmadienį, kovo 26 dieną, Kauno kolegijos prancūzų kalbos dėstytoja Vida Čepulkauskienė turizmo ir viešbučių vadybos studentams suorganizavo paskaitą „Per kalbą į kultūrą“ (angl. “Through Language to Culture”). Be šioje programoje studijuojančių lietuvių, paskaitoje dalyvavo ir studentai iš Prancūzijos Heurguier Duncan, Yacine Floret bei Kamerūno (Centrinės Afrikos) Kengni Karl Russel, kurie buvo paruošę pristatyti savo šalių kultūrą, tradicijas ir švietimo įstaigas.

Diskusija vyko anglų ir prancūzų kalbomis. Dalyviai noriai klausėsi kalbėjusiųjų, atsakinėjo į klausimus ir džiaugėsi galimybe pažinti vieni kitus bei apsikeisti tarpusavyje naudinga informacija, patirtimi. Pasak studentų, šis susitikimas dar kartą leido suprasti, jog kalbų žinojimas – integracijos ir skirtingų kultūrų dialogo pamatas.

You may also like...