„Fotografijos naktis“: idėjas padiktavo simboliu tapęs skaičius 3

 „Fotografijos nakties“ akimirka. Erlendo Bartulio fotografijaNaktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedroje vyko „Fotografijos naktis“, kurioje kartu su lietuviais dalyvavo studentės iš Suomijos bei Rusijos – jos praeitą savaitę kartu su suome dėstytoja Päivi Eronen (iš Saimaa universiteto) kartu atvyko į fakultetą.

 „Fotografijos nakties“ akimirka. Erlendo Bartulio fotografija„Fotografijos naktis“ – tai tradicija tapęs studentų savarankiško darbo laikas, kurio metu stengiamasi atlikti dėstytojų suformuluotą komandinę užduotį ir šio proceso metu išmokti įvairių naujovių. Svarbiausias skirtumas tarp kasdienių ir naktinių paskaitų– neformalios aplinkos sukūrimas, padedantis komunikuoti, laisvai reikšti kūrybos proveržį. Studentiškos vaišės ir muzika, skambanti iš vinilo plokštelių grotuvo tiesiog sukūrė gerą atmosferą, nuotaiką. Daug diskusijų, klausimų dėstytojams, patarimų ir pastabų – neatskiriamas šio renginio bruožas.

 „Fotografijos nakties“ akimirka. Erlendo Bartulio fotografijaSusirinkę visų trijų kursų studentai su svečiais iš užsienio šiek tiek nuščiuvo sužinoję, kad užduočiai atlikti turės tik tris fotojuostas. Užduotis, galima sakyti, taip ir vadinosi: „Trys idėjos“. Trijų valstybių studentai gavo tris foto juostas ir jomis turėjo perteikti tris mintis. Užviręs „protų mūšis“ gimdė vis naujas idėjas, eskizai keitė vienas kitą, kol galiausiai išrutuliota bendra mintis. Šioje idėjų kalvėje aktyviai dalyvavo ir viešnios iš Rusijos. Jos išsyk nepaprastai lengvai įsijungė į bendrą darbą. Matyt  „Fotografijos nakties“ akimirka. Erlendo Bartulio fotografijaslaviškas komunikabilumas ir didesnė studijų patirtis (jau šeštus metus studijuoja grafiką Sankt Peterburgo valstybinėje tapybos, skulptūros ir architektūros Repino vardo akademijoje) leido joms taip drąsiai ir aktyviai kurti drauge. Viešnios daugiausiai kreida piešė ant sienos, lietuvaičiai derino fototechniką, tuomet visi drauge dar sykį viską apsvarstę ir patikrinę fotografavo. Vėliau laboratorijoje fotojuostos buvo ryškinamos, o gauti vaizdai spaudžiami ieškant geriausios kokybės atspaudo.

„Neatsitiktinai buvo pasirinktas toks užduoties formatas – trys Fotografijos katedros gyvavimo metai, trijų valstybių studentai, trys lietuvių studentų kursai, trys foto juostos. Šis simbolinis skaičius sujungtas į sistemingą visumą tapo bendras  „Fotografijos nakties“ akimirka. Erlendo Bartulio fotografijapastangas vienijančia idėja.“ – pasakojo, kaip gimė ši užduotis, Fotografijos katedros vedėjas Petras Saulėnas.
Vėliau šios fotografijų nakties darbai bus eksponuojami trijose mokslo įstaigose, kuriose ir studijuoja šios fotografijų nakties dalyviai: Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete, Saimaa universitete (Suomija) ir Valstybinėje tapybos, skulptūros ir architektūros Repino vardo akademijoje (Rusija).

Laukiame būsimos ekspozicijos.

You may also like...