Fotografijos katedros laboratoriją aplankė jaunieji kūrėjai iš Kupiškio

Fotografijos katedros laboratoriją aplankė jaunieji kūrėjai iš Kupiškio Spalio 24 dieną Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedra laboratorijos duris atvėrė ir sukauptomis žiniomis dalinosi su Kupiškio jaunimo centro nariais.

Tarpinstitucinis bendradarbiavimas jaunimo srityje suteikia puikią galimybę supažindinti jaunuosius kūrėjus su fotografija profesionalioje perspektyvoje. Tikslingai bendradarbiavimui buvo pasirinkta ir J. Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedra, kurioje veikia vienos iš moderniausių fotografijos bazių Lietuvoje.

Fotografijos katedros laboratoriją aplankė jaunieji kūrėjai iš Kupiškio Kupiškio jaunimo centro vienas iš didžiausių tikslų yra didinti narių kompetenciją būtent šioje srityje, kadangi jaunimo centre veikia filmavimo bei fotografavimo būrelių veiklos. J. Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedros dėstytojai Petras Saulėnas ir Dovilis Paliukas ne tik supažindino jaunimą su fotografijos pagrindais, katedros istorija, bet ir praktiškai leis įprasmino idėjas kūrybinių dirbtuvių metu.

Fotografijos katedros laboratoriją aplankė jaunieji kūrėjai iš Kupiškio Dėstytojai dalyvius supažindino su didelio formato fotografija ir tiesioginio pozityvo procesu. Vienoje iš katedroje esančių studijų dėst. P. Saulėnas užfiksavo kiekvieno moksleivio atvaizdą, o laboratorijoje dėst. D. Paliukas pademonstravo, kaip yra ryškinamos nuotraukos. Dalyviai prasitarė, jog nesitikėjo tokio ilgo fotografijos proceso, tačiau labai džiaugėsi pagaliau išvydę rezultatą – savo atvaizdą nuotraukoje. Drąsiau pasijutę moksleiviai čiupo į rankas savo atsineštus fotoaparatus ir studijoje patys mėgino fotografuoti, Fotografijos katedros laboratoriją aplankė jaunieji kūrėjai iš Kupiškio eksperimentuoti su šviesa ir kompozicija. Prie dirbtuvių prisijungė Fotografijos katedroje dėstantis profesionalus fotografas Robertas Daskevičius, kuris diskutavo su Kupiškio jaunimo centro nariais apie fotografiją ir dalinosi savo patirtimi.

Svečiai iš Kupiškio taip pat aplankė ir dvi šiuo metu veikiančias fotografijos parodas galerijoje „Bright & Showy“ bei Pelėdų kalno galerijoje.

You may also like...