„Fizinio aktyvumo ruduo“: kineziterapeutai padirbėjo iš peties

„Fizinio aktyvumo ruduo“: kineziterapeutai padirbėjo iš petiesKauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros dėstytoja Laura Baumann kartu su II kurso Kineziterapijos programos studentais šį rudens semestrą pavadino „Fizinio aktyvumo ruduo“. Studentai ne tik paskaitų metu praktiškai susipažino su įvairiomis sveikatingumo programomis, papuošė Reabilitacijos katedros sieną savo kurtais fizinį aktyvumą skatinančiais plakatais, bet ir išbandė įvairius fizinio aktyvumo būdus sporto klubuose.

„Fizinio aktyvumo ruduo“: kineziterapeutai padirbėjo iš petiesPasaulio sveikatos organizacija teigia, kad fizinio aktyvumo stoka yra vienas iš veiksnių, dėl kurio kenčia sveikata. Paskutiniuoju šimtmečiu išsivysčius civilizacijai žmogaus raumenų veiklą pakeitė įvairi technika, įranga, transportas, vis daugiau laiko žmonės praleidžia prie televizoriaus, kompiuterio. Tad vis daugiau asmenų skundžiasi širdies ir kraujagyslių ligomis, antsvoriu, didėja rizika susirgti cukriniu diabetu ir kitomis ligos. Dėl nepakankamo judėjimo aktyvumo Europos regione kasmet miršta apie 600 000 žmonių. Dėstytoja įsitikinusi, jei žmonių fizinis aktyvumas būtų pakankamas, daug mažiau pinigų reikėtų skirti sveikatos priežiūrai.

„Fizinio aktyvumo ruduo“: kineziterapeutai padirbėjo iš petiesMokslinis pagrindimas rodo, kad sportas ar judėjimas gamtoje stiprina ne tik kūną, bet ir žmogaus galvos smegenų funkcijas. Net vidutinio fizinio krūvio metu kraujas teka į smegenis, todėl gerėja smegenų veikla, atmintis. Studentai turėtų atkreipti dėmesį, jog aktyvus sportas gamtoje gerina ir mokymosi rezultatus.

„Fizinio aktyvumo ruduo“: kineziterapeutai padirbėjo iš petiesDėstytojos L. Baumann nuomone, labai svarbu supažindinti žmones su kuo įvairesnėmis fizinio aktyvumo formomis, kad kiekvienas atrastų sau tinkamą ir su džiaugsmu norėtų sportuoti. Rugsėjo mėnesį dėstytoja su būsimais kineziterapeutais keliavo šiaurietiško ėjimo žingsniu į Kauno Nemuno ir Neries santaką, kur atliko įvarius pratimus su elastinėmis gumomis. Sporto klube „Akela“ išbandė lėto tempo giliųjų raumenų treniruotę – kalanetiką, intensyvę TRX treniruotę su specialiais diržais. Šio užsiėmimo metu buvo atliekami jėgos pratimai pasitelkiant tik savo kūno svorį. Studentai po treniruočių jautė malonų raumenų maudimą ir suprato, kad tobulėjimui ribų nėra.

„Fizinio aktyvumo ruduo“: kineziterapeutai padirbėjo iš petiesSpalio mėnesį mokinosi čiuožti ir gerų emocijų patyrė Kauno Ledo arenoje. Daug naudingos praktikinės ir teorinės informacijos studentai sužinojo per „Pulso nuraminimo praktikas“ iš Lietuvos jogos asociacijos ir federacijos steigėjo ir pirmininko, Kauno jogos studijos direktoriaus Vyčio Zabulėno. O štai su badmintonu supažindino profesionalus treneris, „Setas“ badmintono klubo įkūrėjas Rimas Lavrukaitis. Treneris išmokė šios sporto šakos taisyklių, surengė varžybas.

„Fizinio aktyvumo ruduo“: kineziterapeutai padirbėjo iš petiesDėstytoja tikisi, jog fizinis aktyvumas pagerino studijų rezultatus, padidino motyvaciją sportuoti, o įgytas žinias būsimieji kineziterapeutai panaudos ne tik stiprindami savo, bet ir artimųjų bei būsimų klientų sveikatą.

You may also like...