Filosofiniai vakaro skaitymai – neblėstanti tradicija

Filosofiniai vakaro skaitymai – neblėstanti tradicijaKauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Pelėdų kalno galerijos (A. Mickevičiaus g. 27) patalpos gruodžio 1 dienos popietę buvo kupinos apmąstymų, kūrybos ir muzikos garsų. Šiais metais kalendorinę žiemą susirinkusieji pasitiko klausimu – „Ko žmogui reikia, kad jis apsidžiaugtų?“.

15311628_143812326Filosofiniai vakaro skaitymai – neblėstanti tradicijaTrečiąjį kartą ant Pelėdų kalno vakaro filosofinius skaitymus organizavo Kauno kolegijos lektorė Birutė Mikalauskinė. Pats renginys skaičiuoja santūrius tryliktuosius savo gyvavimo metus. Kaip žinia, filosofijos dienai dedikuotas renginys kasmet suburia vis didesnį poezijai, filosofijai ir muzikai artumą jaučiančių ne tik Kauno kolegijos bendruomenės narių, bet ir Kauno miesto gyventojų ratą. Šiais metais, Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto dėstytoja pirmoji pradėjo jaukią popietę Antano Dirlingos žodžiais, kurie ir tapo viso renginio ašimi – „Ko reikia žmogui, kad jis apsidžiaugtų?“.

Filosofiniai vakaro skaitymai – neblėstanti tradicija„Dėstau filosofijos įvadą, socialinę psichologiją ir etiką. Visi tie trys dalykai yra labai svarbūs mūsų gyvenimui, nes ateiname į šitą pasaulį sukurti savęs bendrystei su kitais, o visa kita yra tik fonas. O kokios savęs sukurti? Laisvo ir laimingo. Tada, kas yra laisvė? Atsakingas pasirinkimas.“ – dalinasi mintimis apie dėstomų dalykų sąryšį su pačiu organizuojamu renginiu dėstytoja Birutė Mikalauskienė.

15311438_143812315Filosofiniai vakaro skaitymai – neblėstanti tradicijaKamerinio pobūdžio renginyje galima buvo jaukiai atsigerti kavos ir tiesiog pasiklausyti kūrybos, muzikos garsų, dainuojamosios poezijos. Itin ryškus buvo Justino Vienožinskio menų fakulteto Fotografijos katedros studenčių indėlis į renginį, kurios ne tik supažindino su savo kūryba, bet ir atliko dainuojamosios poezijos kūrinius.

Filosofiniai vakaro skaitymai – neblėstanti tradicija„Po žodžiu skaitymai slepiasi viskas, gali būti žodžiai, savi, svetimi, poezija, gali būti dainuojamoji poezija ir iš viso, tik muzikos garsai, nes tai yra kalbėjimas, pasakojimas.“ – teigia popietės organizatorė Birutė Mikalauskienė.

Filosofiniai vakaro skaitymai – neblėstanti tradicijaTikime, kad po vakaro filosofinių skaitymų, kiekvienas rado savo atsakymą į pagrindinį renginio klausimą, o asmeninė kūryba vis plėtosis ir bus pristatyta jau gilia tradicija tapusiame renginyje sekančiais metais.

You may also like...