Filosofijos savaitė Kauno kolegijoje: sentencijų lietus ir skaitovų balsai

Filosofijos savaitės Kauno kolegijoje akimirkaLapkričio trečią ketvirtadienį – Tarptautinė filosofijos diena. Dėstytoja Birutė Mikalauskienė ir Kauno kolegijos technologijų ir kraštotvarkos fakulteto Agroverslų technologijų studentai mūsų Alma Mater bendruomenę šia proga įtraukė į įdomius ir prasmingus užsiėmimus.

Kauno kolegijos bendruomenei buvo pasiūlyta pasimėgauti filosofinėmis sentencijomis – iš dvylikos sentencijų išrinkti tris labiausiai patikusias. Išrinktos štai šios: Tavo gyvenimo kokybė priklauso nuo minčių kokybės (Robin Sharma), Nedelsk. Laikas niekada nebus „kaip tik tinkamas“. Pradėk čia ir dabar, daryk tai tokiomis priemonėmis, kokias turi, geresnes rasi pakeliui (Napoleonas Hilas), Visi žinojo, kad to padaryti neįmanoma. Vienas to nežinojo ir padarė atradimą (Albertas Enšteinas).

Filosofijos savaitės Kauno kolegijoje akimirkaSumaniai tikrintas ir mūsų budrumas: kviesta specialiai parengtuose užrašuose pabraukti sentenciją, kuri yra iškaboje virš įėjimo į valgyklą Pramonės pr. 22 akademiniame pastate. Tuo metu iškaba buvo uždengta popierine juosta, papuošta linksmais pieštais veidukais. Iš 146 Filosofijos savaitės Kauno kolegijoje akimirkasudalyvavusiųjų teisingai sentenciją pažymėjo 73. O ji yra štai tokia: „Žmogui, kuris žino kur eina, pasaulis duoda kelią“ (D. S. Džordanas). Atidžiausi dalyviai buvo įtraukti į loteriją. Sėkmė nusišypsojo Kauno kolegijos darbuotojai Ingridai Smailytei. Ji laimėjo Paulo Coelho knygą „Alchemikas“. Iš Kauno kolegijos puodelių šaltais žiemos vakarais kava ar arba galės mėgautis studentės M. Šileikytė, G. Žemaitytė ir V. Mardosaitė.

Pasireikšti galėjo ir raiškaus skaitymo mylėtojai. Jau dešimtus metus iš eilės skaitovai rinkosi į rudeninius-filosofinius skaitymus „Gyvenimo paveikslas“. Šįmet skaitovų renginys vyko ant Ąžuolų kalno – Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete. Studentai čia skaitė savo ir kitų autorių mintis, atliko savo Filosofijos savaitės Kauno kolegijoje akimirkakūrybos dainas. Skambėjo pianino, gitaros, smuiko garsai. Šventėje kvepėjo kava ir studenčių iškepti sausainiai.

„Mylėkime išmintį ir susirinkime kitais metais švęsti Tarptautinės filosofijos dienos“, – jau apie kitų metų renginius kalba dėstytoja B. Mikalauskienė.

You may also like...