Farmakotechnikos katedros studentai tyrimo rezultatus pristatė Estijoje

2017 m. lapkričio 22 – 23 dienomis Kauno kolegijos farmakotechnikos katedros studentai Silvija Stankevičiūtė, Modestas Katauskis ir dėstytoja Jelena Deksnienė dalyvavo Tartu medicinos kolegijos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje ,,Health in our hands“. Kartu su kolegomis iš Estijos, Latvijos, Suomijos, Čekijos ir Kroatijos studentai pristatė bendrą komandinį pranešimą.  Jame pateikta farmakotechnikos, akušerijos, odontologinės priežiūros studijų programų studentų nuomonė apie jų rūkymo įpročius.

Šiais metais dalyvavo daugiau nei 150 dalyvių. Studentai, absolventai ir dėstytojai dalyvavo konferencijoje ir dalinosi savo žiniomis bei patirtimi įvairiose sveikatos priežiūros srityse: farmacijos, kineziterapijos, akušerijos, biomedicinos mokslų ir kt.

Konferencijos metu studentai iš įvairių šalių pristatė 12 žodinių ir 23 stendinius pranešimus. Estijos studentai pristatė “Vitamino D kiekis tarp Tartu sveikatos priežiūros kolegijos studentų“, „Vakcinacijos ypatumai Estijoje, „Klinikinių akušerių mentorių pasitenkinimas klinikinės praktikos organizavimu. Rytų Talino centrinės akušerijos ligoninės atvejų analizė.“, „Estijos pacientų pasitenkinimas fizioterapijos paslaugomis gydant nugaros skausmus“ ir kt. Studentai iš Latvijos pristatė keletą pranešimų sekančiomis temomis: „Lėtinė žaizdų infekcija ir valdymo aspektai – literatūros analizė“, „Jelgavos savivaldybės socialinių paslaugų senelių globos namų vertinimas“, „Medicinos darbuotojų žinios apie jų širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnius“ ir kt. Studentai iš Suomijos pristatė savo pranešimus tokiomis temomis kaip: „Fizinė veikla ir kūno sudėtis“, „Slaugytojų, teikiančių paliatyvią priežiūrą mirštantiems vėžiu sergantiems pacientams, patirtis“. Medicinos fakulteto armakotechikos katedros atstovams ypač aktualus pasirodė studentų iš Suomijos, Helsinkio universiteto farmacijos fakulteto pranešimas “Vaistų sauga: daugkartinės dozės vyresnio amžiaus pacientų gydyme“. Pranešime buvo kalbama apie būtinybę individualizuoti vaistų dozavimą vyresnio amžiaus pacientams, užtikrinant saugų vaistų vartojimą.

Konferencijos metu studentai išklausė daugybę jiems aktualių pranešimų, pagilino mikrobiologijos, farmakologijos žinias, lavino komunikavimo įgūdžius bendraujant su naujais socialiniais partneriais.

digMikrobiologijos laboratorijaMedicinos fakulteto atstovai

 

You may also like...