Farmakotechniko profesijos diena: apie ateitį, dabartį, praeitį

Spalio 23 dieną Medicinos fakultete buvo minima vaistininko padėjėjo (farmakotechniko) profesijos diena, todėl visą dieną fakultete vyravo vaistinės tema ir nuotaika. Tądien visų atėjusių į fakultetą dėmesį patraukė farmacijos istoriko, Kauno senamiestyje ne vieną dešimtmetį veikiančio Lietuvos medicinos ir farmacijos muziejaus direktoriaus, knygos „Senoji vaistininkystė“ autoriaus Tauro Meko absolventų užrašytos mintys ir garbingi svečiai.

Motyvuotais studentais, atjaunėjusiu Farmakotechnikos katedros kolektyvu džiaugėsi, dėkojo ir dalyvius sveikino katedros vedėja Danguolė Grūnovienė. Apie vaistininkystės istoriją, farmakotechniko profesijos išskirtinumą, ateitį, dabartį ir praeitį pasakojo doc. Tauras Mekas. Profesijos šventės dalyvius sveikino Lietuvos farmacijos sąjungos prezidentas prof. Eduardas Tarasevičius, UAB „Ąžuolyno“ vaistinės direktorė Eglė Dieninytė, UAB „Premeda“ vadovas Romualdas Paulauskas. Labai šiltai studijų laiką Medicinos fakultete prisiminė Kauno kolegijos absolventė, UAB „Eurovaistinė“ personalo atrankų vadybininkė Sandra Šilkūnaitė. Renginio vedėjai – farmakotechnikos III kurso studentė Viktorija Kontrimaitė ir I kurso studentas Klaudijus Virmauskas – Australijos Griffito universiteto dėstytoją, doktorantę Ernestą Sofiją Inokaitytę pakvietė pasidalinti savo profesine patirtimi.

Kiekvienas farmakotechnikų kursas papasakojo apie save: pirmakursiai – apie adaptaciją kolegijoje, antrakursiai – apie pokyčius ir požiūrį į studijas, o trečiakursiai skatino išvykti į užsienį ir ten atlikti profesinės veiklos praktiką, keliauti, pažinti kitas šalis, ugdyti savarankiškumą, stiprinti anglų kalbos įgūdžius.

Farmakotechnikos katedros dėstytojas Aurimas Galkontas, dalyvavęs Pasauliniame farmacininkų kongrese Škotijoje (Glazge), pasidalijo mintimis iš Farmakotechnikų simpoziumo, kuriame dalyvavo specialistai iš viso pasaulio. Svečias pabrėžė farmacijos specialistų išsakytas mintis apie vaistų sąveikas, medicinines klaidas, darbo jėgos plėtrą ir kitus klausimus. A. Galkontas džiaugėsi pažintimi su Europos farmakotechnikos asociacijos prezidentu ir generaliniu sekretoriumi.

You may also like...