Fakultete – netradicinė lietuvių kalbos paskaita

Kauno kolegija pavasarį pasitinka netradiciškai. Balandžio pirmosiomis dienomis Verslo fakulteto Komunikacijos katedroje profesijos kalbą dėstanti dr. Aušra Rimkutė-Ganusauskienė Kultūros ir laisvalaikio vadybos studijų programos pirmo kurso studentus pakvietė į išskirtinį užsiėmimą, kurio metu buvo skiriamas dėmesys gimtajai kalbai: sudainuotos užmirštos dainos, skaityti garsūs literatūros kūriniai, aptartos patarlės.

Dr. A. Rimkutės-Ganusauskienės paskaitoje lietuviškas dainas atliko patys Kultūros ir laisvalaikio vadybos studijų programos pirmakursiai. Iš karto po to sekė skaitomos poetų eilės ir Žemaitės Petro Kurmelio ištrauka. Apie Metų žodžius ir posakius studentams pasakojo žurnalo Gimtoji kalba vyr. redaktorė Rita Urnėžiūtė. Surengti Kauno jaunimo žodžio rinkimai – nugalėtoju paskelbtas užmirštas lietuviškas žodis skvernas. Paskaitoje dalyvavusieji išgirdo studenčių Agnės ir Gabrielės kalbinę improvizaciją apie grupės draugus. Paskaitos pabaigoje visi dalyviai pasitikrino kalbos žinias protmūšyje.

Šios paskaitos metu pirmo kurso studentai tobulino ne tik viešojo kalbėjimo, bet ir tarties, kirčiavimo įgūdžius, teorines žinias taikė praktiškai, diskutavo apie lietuvių kalbos raiškos išgales.

You may also like...